FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U17 - ANGLIA U17 0-3

FOTO Înfrângere pentru naționala U17 » "Tricolorii" sunt pe ultimul loc în grupă

Articol de GSP - Publicat joi, 27 octombrie 2016 16:41

După 1-2 cu Austria U17, România U17 a pierdut al doilea meci din grupa de calificare la Turul de Elită, 0-3 cu Anglia

Meciul a fost decis de Foden, după 13 minute. Mijlocașul dreapta legitimat la City a marcat chiar în minutul 1, cu un șut la colțul lung din marginea careului. În minutul 13 acesta a marcat cu un șut plasat din lovitură liberă.

Scorul final a fost stabilit în minutul 68, când Sancho a marcat din penalty.

În minutul 59, "tricolorii" au marcat, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. În minutul 62, România a avut penalty, dar Dennis Politic a ratat un penalty.

După două meciuri, România este pe ultimul loc. Următorul meci va fi cu naționala Azebaijanului, pe 30 octombrie.

Echipele care se vor clasa pe locurile 1 și 2 și cele mai bune cinci dintre formațiile de pe locul 3 din cele 13 grupe se vor califica la Turul de Elită.

Echipele de start

România: 1. Cristea - 2. Sabangeanu, 3. Ţieranu, 4. Farcaş, 5. Manolache (cpt.) - 17. Chera, 8. R. Chiriac, 15. Screciu, 18. Onişa, 7. Gologan - 16. Politic
Antrenor: Gabriel Manolache
Rezerve: 12. Axinte - 6. Casian, 9. I. Ilie, 10. Sefer, 11. Tucaliuc, 13. Scarlat, 14. Jurj

Anglia: 13. Mcgill - 2 Eyoma, 5. Latibeaudiere, 6. Panzo (3. Lyons-Foster, 23), 14. Gibson - 8. McEachran, 17. Oakley-Boothe, 12. Hudson-Odoi - 7. Foden, 10. Gomes, 11. Sancho
Antrenor: Steven Cooper
Rezerve: 1. Anderson, 4. Gibbs-White, 9. Loader, 15. Denny, 16. Smith-Rowe, 18. Brewster.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni