FOTBAL  »  NATIONALA  »  LIGA NAȚIUNILOR

FOTO Turcia lui Mircea Lucescu, înfrângere în Rusia! A pierdut orice șansă de a termina pe primul loc în grupă

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 octombrie 2018 21:22

Turcia a cedat în fața Rusiei, scor 0-2, într-o partidă din al doilea eșalon al Ligii Națiunilor.

Mircea Lucescu a revenit în Rusia, de data asta în calitate de adversar. Roman Neustadter a deschis scorul în minutul 20, cu un gol norocos. Un șut puternic în bară a ricoșat la doar 2 metri de poarta goala. Denis Cheryshev a dublat diferența în minutul 78, după o cursă superbă în flancul drept a starului Golovin.

Mircea Lucescu a riscat după pauză, a preluat inițiativa, dar nu a putut să îl învingă pe Guilherme, portarul venit de la Lokomotiv Moscova.

Turcia cedează pentru a doua oară în fața Rusiei, după 1-2 în tur, și pierde orice șansă de a câștiga grupa.

Clasament grupa 2

1. Rusia 3 meciuri  7 puncte
2. Turcia  3 meciuri  3 puncte
3. Suedia  2 meciuri  1 punct

Vezi și: CALCULE LIGA NAȚIUNILOR. Egalul care complică TOTUL! România depinde acum de jocul rezultatelor: ce trebuie să se întâmple