FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - URUGUAY

FOTO & VIDEO Tătăruşanu îl agaţă în careu pe Cavani, arbitrul ţine cu noi ;)

Fotoreporterul Gazetei, Raed Krishan, a surprins exact momentul contactului dintre Tătărușanu și Cavani

Articol de - Publicat miercuri, 29 februarie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 29 februarie 2012 21:57

În minutul 37, Edinson Cavani e angajat în careu, încearcă să-l dribleze pe Tătăruşanu, dar cade după duelul cu portarul stelist. Arbitrul din Ungaria Viktor Kassai a lăsat jocul să continue, însă reluările Antenei 1 au arătat că între cei doi jucători a existat un contact clar şi că se impunea acordarea unui penalty pentru sud-americani.

Imediat după ce Kassai a fluierat finalul primei reprize, jucătorii Uruguayului l-au înconjurat pentru a-i reproşa prestaţia din prima repriză.