Comentarii (19)
utilizator șters
utilizator șters  •  04 Iunie 2026, 08:34
Postat de Gogu682 pe 03 Iunie 2026, 07:17

Florinel Coman zero barat. Aioani zero barat, Ianis zero barat, R. Marin zero barat, Borza zero barat, T Baluta zero barat, Morutan zero barat. Pe toti astia vrea sa-i recicleze si sa-i transforme in ceva vandabil ca acum tin locul altora degeaba. Parca ar antrena giovani sau alti impresari. Seamana situatia asta unu la unu cu situatia politica din tara, unde toti nepriceputii ocupa functiile esentiale din stat. Si ca sa fie similitudinea clara pana la capat, toata media se face ca nu vede si-si alege cuvintele ca nu cumva sa-i supere pe decidentii pseudocapabili dar extrem de sensibili. Asta e povestea noastra.

A mai folosit inca vreo 13 pe langa, de aia nu vorbesti. I-a incercat pe toti si mai are un meci in care va mai incerca si altii. Apropo, de Dobre nimic? Ca l-au cerut toti, mare vedeta, in echipa nationala, pai a fost mai slab ca Morutan. Scuze, suporterii nationalei o dau in bara mult mai rau ca selectionerii.

Tamango1984
Tamango1984  •  03 Iunie 2026, 15:11

Dacă e postul lui de bază, de ce a jucat așa de prost? Sau Hagi a văzut alt meci?

catavencu
catavencu  •  03 Iunie 2026, 14:35
Postat de Gogu682 pe 03 Iunie 2026, 07:17

Florinel Coman zero barat. Aioani zero barat, Ianis zero barat, R. Marin zero barat, Borza zero barat, T Baluta zero barat, Morutan zero barat. Pe toti astia vrea sa-i recicleze si sa-i transforme in ceva vandabil ca acum tin locul altora degeaba. Parca ar antrena giovani sau alti impresari. Seamana situatia asta unu la unu cu situatia politica din tara, unde toti nepriceputii ocupa functiile esentiale din stat. Si ca sa fie similitudinea clara pana la capat, toata media se face ca nu vede si-si alege cuvintele ca nu cumva sa-i supere pe decidentii pseudocapabili dar extrem de sensibili. Asta e povestea noastra.

Respect!

utilizator șters
utilizator șters  •  03 Iunie 2026, 12:19
Postat de Dandanaua pe 03 Iunie 2026, 09:38

Va juca cine vrea Hagi. Asa a fost de când se știe, nu contează cât ești de bun la Craiova de ex, ii bagi pe ai de la rapid sa enervezi. Dacă Hagi încă nu are o ideie este grav, și are fixul lui ci uni jucători care i-a antrenat. De asta nu trebuia sa ajungă la națională, lăsați-mă frate și cu el. În ultimul la farul nu mai reușea nimic. Și l-am adus la națională de bun. Bravo! 1-1 cu Georgia, dar Georgia dacă dorea ne mai da câteva. Trebuie sudat un schelet, nu căutat la nesfârșit ca deja ne-am plictisit de noi începuturi. Respect pentru jucător. Dar dacă a ajuns antrenor la națională s-o facă fără jucători lui preferați. Și jucători care trebuiesc. Ce a jucat aseară, este cum am făcut eu prima dată la fotbal manager, băgăm portarul în atac și în poartă atacantul. Dar chiar nu se pricepe? Pai ce a jucat comuna, este ca au sărit toate mingile din el, și națională nu este pentru testele lui Hagi

Ti-a folosit mai multi jucatori de la Craiova decat toti selectionerii la un lot, intr-un singur meci, ce anume te poate nemultumi din acest punct de vedere? Am inteles, Craiova e mare campioana intr-un campionat de top, deocamdata Craiova are la lot mai multi jucatori decat merita toata liga in echipa nationala. Pe langa asta, ca multe alte echipe, Craiova nu s-a bazat sa ia titlul doar pe jucatori romani, ba chiar au fost decisivi cativa jucatori straini, faptul ca e campioana nu inseamna ca fiecare baiat de a jucat 3 minute in sezon la Craiova e de chemat la echipa nationala. Hai sa facem din Craiova nationala cum a incercat Piturca in meciul cu Olanda, ca a copiat el scheletul Spaniei bazat pe Barcelona. Si inca atunci aia jucau prin optimi de finala prin Europa League, n-au vazut mingea. Ce mi-a placut la el e ca a facut-o, toata lumea ii cerea sa le arate ca trebuie sa faca nationala pe scheletul alora si le-a dat-o, a tinut un meci, n-a mai cerut nimeni nimic ulterior. Nu prea avem timp de asa ceva, Hagi chiar a adus multi din superliga sa-i incerce, a adus multi inclusiv de la Craiova. Dar atata timp cat ne bazam pe jucatori de superliga, cu nivelul actual al campionatului, nu cred ca putem emite pretentii, rezultatele au aparut cand jucau preponderent stranieri. Fara suparare, sunt cateva ligi secunde prin Europa, cu un fotbal net superior superligii.

niciolaie
niciolaie  •  03 Iunie 2026, 11:39

Florinel, daca talent, ne-a demonstrat tuturor. Se va identifica cu el insusi.

ParaschivHaur
ParaschivHaur  •  03 Iunie 2026, 11:05

Aberații demne de un ,,Reje,, =]

Dumitru_C
Dumitru_C  •  03 Iunie 2026, 10:40

Coman nu are nicio treaba cu calitatea de atacant central. N-are in primul rand fizic, dar nici coechipieri care sa-l ajute in acest sens. Poate ca al doilea vârf, mai mergea, intr-un sistem 4-1-3-1-1, dar la ce joaca Romania 3-4-3 sau 4-3-3, nu se incadreaza. Nu il văd pe Coman sa ia fata lui Mihăilă

Clujean
Clujean  •  03 Iunie 2026, 10:23

Felicitari pentru Ovidiu Sabau la Farul ! E omul care nu fura curent ---ci ofera de la el pentru altii !

contandino
contandino  •  03 Iunie 2026, 10:21

Nu conteaza scorul, important e ca hagi si-a bagat odrasla capitan si presa de jgheab care pe spate la orice tampenie spusa sau facuta de famiglia hagi. Viitorul e de aur si suna bine!

Dandanaua
Dandanaua  •  03 Iunie 2026, 09:38

Va juca cine vrea Hagi. Asa a fost de când se știe, nu contează cât ești de bun la Craiova de ex, ii bagi pe ai de la rapid sa enervezi. Dacă Hagi încă nu are o ideie este grav, și are fixul lui ci uni jucători care i-a antrenat. De asta nu trebuia sa ajungă la națională, lăsați-mă frate și cu el. În ultimul la farul nu mai reușea nimic. Și l-am adus la națională de bun. Bravo! 1-1 cu Georgia, dar Georgia dacă dorea ne mai da câteva. Trebuie sudat un schelet, nu căutat la nesfârșit ca deja ne-am plictisit de noi începuturi. Respect pentru jucător. Dar dacă a ajuns antrenor la națională s-o facă fără jucători lui preferați. Și jucători care trebuiesc. Ce a jucat aseară, este cum am făcut eu prima dată la fotbal manager, băgăm portarul în atac și în poartă atacantul. Dar chiar nu se pricepe? Pai ce a jucat comuna, este ca au sărit toate mingile din el, și națională nu este pentru testele lui Hagi

  • 1
  • 2
Comentează