Alte știri din fotbal
Universitatea Craiova - Rapid » Atmosferă incandescentă pe Oblemenco, 20.000 de fani
8
Dorinel Munteanu ia măsuri! Kevin Ciubotaru, OUT: „Mai am 2-3 tineri talentați”
0
Probleme la Craiova » Coelho și-a pierdut titularul
1
Suspansul rămâne la cote maxime, după Petrolul - Hermannstadt! Cum arată acum clasamentul în play-out
5
Știri din fotbal internațional
GAME ON! Manchester City a bătut-o pe Arsenal și finalul sezonului în Premier League devine dramatic
12
Răzvan Lucescu își poate lua „adio” de la titlu în Grecia, după derby-ul AEK - PAOK
0
Ce-ai făcut, Gigi?! » Donnarumma, gafă cum rar se poate vedea, în meciul de titlu cu Arsenal
1
Ioan Vermeșan a jucat 49 de minute cu AC Milan » Cum s-a descurcat tânărul atacant
0
Lifestyle
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
4
Primele imagini: noua Dacia Evader a fost surprinsă astăzi pe stradă!
0
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
4
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
16
Vicepreședintele Parlamentului European solicită în România un „moment ...
Libertatea
Cumnata i-a stricat cea mai frumoasă zi din viața ei. Mireasa s-a trezit ...
Adevărul
Cum a retrogradat-o ginerele lui Mussolini pe Napoli! » Peste nici doi ani, ...
GSP SPECIAL
Tot mai mulți șoferi își pun saci scumpi pe oglinzile retrovizoare: au un ...
Libertatea
Singura greșeală a domnului Gheorghe Hagi este că, a acceptat să fie antrenor al echipei naționale cu această conducere a FRF, conducere care a demonstrat până astăzi că, ei sunt interesați doar de bunăstarea lor.
Suntem la etapa cand ne luam de el ca e senil si batran cum am facut cu Lucescu, bietu moare apoi ii ridicam statuie si plangem dupa el.
Poate ca-n 25 de ani a mai invatat ceva si Hagi pe banca, nu? Ca barajul ala el l-a pregatit ca un jucator, nu ca un antrenor.
Numai numele e mare si fostul jucator,ca antrenor a fos "subzero",deci..nu stie despre ce-i vorba !!
Burleanu știe foarte bine ce face, el fiind incompetent, dar perfid și uns cu toate alifiile. Planul e simplu, aducerea lui Hagi, urmată de un comportament ireproșabil față de acesta. Hagi va avea libertate totală la naționala mare și va fi susținut necondiționat, fiind lăsat să dea cu capul de tocul ușîi de câte ori vrea, până când se va retrage din proprie inițiativă, scufundat până peste cap în penibil. În felul acesta, Burleanu va părea un președinte-model, fără să facă nimic, iar Hagi un incompetent, exact ceea ce urmărește Burleanu, căruia îi este frică de concurența lui Hagi în privința funcției de președinte al FRF. Lui Burleanu ii pasă doar de scaunul lui și pentru scaunul ăla e în stare de orice, a demonstrat-o deja cu Gică Popescu.
E posibil ca dl Dinu sa aiba dreptate. E posibil sa n-aiba. Dar pana la urma, cine va pierde daca dl Hagi va esua ? Eu ? Ion Cutare de pe strada ? Ei, da, probabil ca vom fi nemultumiti. Insa financiar vor pierde domnii jucatori si domnii conducatori. Echipa nationala e o vitrina. Iar fotbalul e o afacere. Nationala va obtine rezultate proaste ? Va scadea si interesul cluburilor din vest pentru jucatorii de pe aici, ceea ce inseamna afaceri mai proaste la transferuri. De asemenea, va scadea si calitatea jucatorilor straini care vor dori sa vina aici. Nu ca acum am avea cine stie ce vedete internationale in Superliga, dar in viitor va fi si mai rau. Insasi faptul ca cel mai bun marcator din superliga (Lukic) ar putea pleca pentru doar 1.5-2 milioane spune multe. Sau faptul ca liderul nationalei (dl Ianis) n-a gasit alt club decat Alanyaspor, un club care pentru fotbalul turcesc inseamna cam ce inseamna FC Hermannstadt pentru cel romanesc.
Clar, Hagi sr. nu are deloc capacitatea de a fi selectioner. Dar ... o sa avem momente de tot râsul la conferintele de presa.
Bun, Dinu are un nume care il îndreptățește la o parere. Imi permit si eu, pe cine vrea in locul lui Hagi? Poate pe Bergodi, ca eu nu vad alta solutie.
doar scandal căutați
A, de ce n-ati zis asa. Acum 25 de ani nu a ascultat ineptiile debitate de Cornel Dinu intr-un avion, deci n-are capacitatea sa fie selectioner in 2026. Makes sense, nu sunt elucubratiile unei minti narcisiste.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.