FOTBAL  »  NATIONALA  »  HAGI VS. BOLONI

Gică Hagi, replică DURĂ pentru Boloni: „Îi dau CV-ul meu să-l citească. Cred că îi trebuie vreo 4 zile!”

Gică Hagi Foto: Raed Krishan
Gică Hagi Foto: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat luni, 14 ianuarie 2019 14:10

Gheorghe Hagi a fost extrem de deranjat de declarațiile făcute de Ladislau Boloni în Gazeta Sporturilor, care afirmase într-un interviu exclusiv GSP (click AICI) că fostul decar al României nu a fost atât de important. ”Ce a câștigat? Nu a fost nici în TOP 50”, a exclamat Boloni.

„Nu ştie că sunt în primii 100 din lume din toate timpurile? Sunt? E statistică!

Îi dau CV-ul să-l citească. Cred că îi trebuie vreo 4 zile. Poate a uitat. Stăm prin Belgia şi vorbim de România! Să-mi dea e-mailul şi îi trimit să citească. Cred că se plictiseşte, să vadă ce am câştigat ca jucător. Şi ca antrenor am început treaba, muncesc!

Un coleg foarte bun, un jucător mare. Cred că a fost o zi mai neinspirată a lui, dacă a pomenit de mine. Îi doresc sănătate în rest. E opinia lui, da. Dar a greşit!", a spus Hagi într-o conferinţă de presă.

Citește și:
Întrebat despre șansele la titlu, Chivu a răspuns cu o ironie pentru Allegri
Campionate
Întrebat despre șansele la titlu, Chivu a răspuns cu o ironie pentru Allegri
„Parcă juca Barcelona cu o echipă de Liga 3!” » Pancu a intrat în conflict cu jucătorul de pe bancă: „Nu accept astfel de ieșiri”
Superliga
„Parcă juca Barcelona cu o echipă de Liga 3!” » Pancu a intrat în conflict cu jucătorul de pe bancă: „Nu accept astfel de ieșiri”
Rezultat istoric în Ungaria: Viktor Orban a fost detronat! Ce efect ar putea avea asupra sportului din România
Fotbal
Rezultat istoric în Ungaria: Viktor Orban a fost detronat! Ce efect ar putea avea asupra sportului din România
Ce diferență! Cum a arătat la Galatasaray momentul de reculegere în memoria lui Mircea Lucescu
Campionate
Ce diferență! Cum a arătat la Galatasaray momentul de reculegere în memoria lui Mircea Lucescu
FOTO Fostul Bancorex, la pământ. Proprietarul AFI Cotroceni pregătește AFI Central Tower
Profit.ro
FOTO Fostul Bancorex, la pământ. Proprietarul AFI Cotroceni pregătește AFI Central Tower
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”

Cine a fost Mircea Lucescu, în cuvintele lui: „Tata cu o gaură în plămâni și împușcat în picior, la Cotul Donului! Sunt creația cărții, difuzorului și a balonului de cârpă”


Comentarii (93)
adi_stelistul
adi_stelistul  •  14 Ianuarie 2019, 16:00

Imi pare rau, dar Hagi se ia prea mult in serios. Un "sa fie sanatos" cred ca era cea mai buna replica pentru Boloni. O luam cu CV-ul, cu "statistica" ce l-ar plasa in primii 100 (nu e nicio statistica, nici n-ar avea cum, e un sondaj). Parerea mea sincera e ca locul lui Hagi in acei primii 100 e foarte meritat, dar Boloni a spus ca pe langa Nadia nu poti pune pe nimeni (bine, el l-a adaugat si pe Patzaichin, dar cred ca se inseala cu Ivan). Nadia a revolutionat sportul in care a evoluat, e un reper, o borna. Ceea ce, cu tot respectul, Hagi n-a fost, nici Simona nu e si niciun alt sportiv nu a fost si nu e. Sa speram ca va fi. Alta mare suparare care i-a venit lui Hagi cred ca e de la Ianis. Ori si aici Laci a spus un lucru corect: nu l-am vazut, nu stiu, mi-a fost laudat, dar il stiu pe Marin care e de 7 si mai cred ca Ianis nu duce fotbalul mai departe (adica nu ramane in istorie), chestia aceea o fac Messi si Ronaldo. Practic n-a spus niciun moment ca Ianis e slab. Nici vorba. Cred ca e spus un lucru de bun simt. Asta e, nu toti campionii raman ca repere in sportul lor. Aceia sunt chiar foarte-foarte putini. Si, da, noi n-o avem decat pe Nadia la nivelul acesta. Gimnastica e "inainte de Nadia" si "dupa Nadia". Fotbalul nu se raporteaza astfel la Hagi, cu tot respectul.

sdoru
sdoru  •  14 Ianuarie 2019, 15:31

saracul Loti.........nu a stiut ca nu ai voie sa vorbesti despre maria sa regele hagi!!!!! SA NE SCUZI MARIA TA REGE HAGI...NOI SUNTEM DOAR NISTE AMARATI DE PROFANI!!!!

dinamo_forever_77
dinamo_forever_77  •  14 Ianuarie 2019, 15:29

Normal ca-i trebuie 4 zile sa-l citeasca. El crede ca toata lumea citeste greoi ca el :)

Vezi toate comentariile (93)
Comentează
Close
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!