Alte știri din fotbal
A gafat în derby, iar Rapid l-a cedat definitiv în Liga 2!
0
Farul și Csikszereda, eșecuri cu echipe din Bulgaria și Croația în amicale
0
Rapid, egalată de Kosice la ultima fază » Vulturar a înscris de la 60 de metri
3
Gest sfidător făcut de jucătorii Craiovei la debutul în preliminariile Ligii Campionilor
9
Știri din fotbal internațional
De nicăieri! Barcelona, ofertă pentru fotbalistul din Bundesliga
0
FBI cercetează finanțele Federației » Conturi blocate la 5 bănci + Președintele este vizat pentru spălare de bani
0
La 3 zile după eliminarea de la Campionatul Mondial, Mexic și-a anunțat noul selecționer: legendarul jucător al Barcelonei
0
Cârțu explică absența care l-a făcut pe Craioveanu să exclame: „Nu înțeleg de ce! Singura bilă neagră”
0
Lifestyle
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
10
Mitul „bunului samaritean” versus realitatea crudă a azilelor din Bihor. ...
Libertatea
Tulburarea neștiută de care suferă Matt Damon. Dieta severă pentru filmul ...
Adevărul
Arena din România pe care a jucat Arsenal a ajuns o junglă!
GSP SPECIAL
Cum a fost posibilă distrugerea a două avioane rusești considerate de ...
Libertatea
ca bine zici. cred ca englezii ne injura noapte de noapte...
sunt perfect de acord cu tine pana la cel mai mic detaliu . sunty popoare sau echipe facute sau nu bate pe altele,cum noi de exemplu nu suntem facuti sa batem italieni,singurul accident fiind atunci cu boloni la echipa nationala in timp ce la echipe de club vorba ta "praf . cand de exemplu vasluiul a jucat cu interul toti se intrebau pe langa mine "oare sa bata vasluiul" iar eu nu puteam sa cred asta pentru ca nu suntem programati genetic sa invingem italienii,dupa care pe final interul a egalat .
Certitudinea e nenorocita aia de traditie , care conteaza mai mult decat pare ,faptul ca pe turci i-am cam batut pe unde i-am prins ( cu mici exceptii ) . Si daca vrei un exemplu mai bun in favoarea traditiei vezi atunci Germania care n-a batut niciodata Italia intr-un meci oficial , nici macar cand macaronarii erau praf .
Sunt atat de bine organizati in privinta echipelor, incat Galatasaray este cotata la Bursa, doar de Galata stiu, probabil ca mai sunt echipe. Dar e o prostie sa spui ca sunt in urma noastra in ceea ce priveste organizarea unei echipe. In Romania noastra sunt echipe care nu mai au echipa a doua, printre care Steaua si mereu o sa critic acest lucru, CFR la fel si ea si-a desfiintat echipa a doua si echipele de juniori. Dau salarii mari, au nume mari. Cum sa spui ca sunt in urma noastra ca organizare a unei echipe. Mai vedeti si voi cum sta treaba cu adevarat inainte sa comentati tot ce va trece prin minte.
Ei au bronz la Mondialul din 2002, au semifinale de Campionat European. Au echipa ce joaca an de an in grupele UCL.Galatasaray si Fenerbahce dau cate 8-9 jucatori fiecare la Nationala, au un campionat unde se dau salarii de milioane bune de Euro, un campionat unde joaca nume grele, gen Kuyt, Baros, Meireles, Krasic... Cumpara jucatori chiar pe zeci de milioane de euro, pe cand noi, cel mai scump transfer a fost 2.5 milioane de dolari. Care e certitudinea si care nu ?
Nu- i inteleg pe turci. Dau declaratii de parca ar fi fost o surpriza ca Romania joaca fotbal. Baskanii locali nu tin cont de calitatea fotbalului pe care- l practica de copii . Sunt cu ceva ani in urma noastra ca organizare a unei echipe. Sunt o efemerida a fotbalului pe plan mondial, noi suntem o certitudine.
Turcii au patit cum ne tocau pe noi italienii pe vremuri.1-0, 2-0 fara ajungem la poarta lor.
Bravo baieti !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.