FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U19 - NORVEGIA U19 1-3

Înfrângere în ultimele 5 minute! Naționala României sub 19 ani a pierdut și al doilea meci de la Turul de Elită

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 octombrie 2016 18:42

După 1-2 cu Olanda, naționala sub 19 a României a pierdut și al doilea meci de la Turul de Elită, scor 1-3 cu Norvegia.

Singurul gol marcat de "tricolori" a fost marcat de Adrian Petre, în minutul 68. Tot Petre a marcat și în meciul cu Olanda. Pentru Norvegia au marcat Roseth, în minutul 14, Ajer, 86, și Grodem, în minutul 90. Meciul s-a jucat în Olanda.

România U19: Vlad - Căpușă, Pașcanu, Ciobotariu, Negrea - Oaidă, Dragomir - Ciobanu, I. Hagi, Coman - Petre

Echipa antrenată de Costel Enache are șanse mici de calificare la EURO 2017, fiind pe locul 3 în grupă, cu un singur meci rămas de jucat, contra naționalei statului San Marino, pe 11 octombrie. Primele două echipe se califică mai departe, la fel ca și cel mai bun loc 3.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”