FOTBAL  »  NATIONALA  »  EURO 2024

CORESPONDENȚĂ GSP DIN GERMANIA Iordănescu nu se joacă! Interzis în hotelul României de la EURO

Hotel Melchior Park, locul în care cazată naționala României // FOTO: GSP
Hotel Melchior Park, locul în care cazată naționala României // FOTO: GSP

Articol de , - Publicat vineri, 14 iunie 2024 14:21 / Actualizat vineri, 14 iunie 2024 22:58

Selecționerul Edi Iordănescu vrea ca toată delegația României să fie concentrată la maximum pe perioada EURO 2024 și a impus reguli strice ♦ Fotbaliștii au un program clar și tehnicianul român nu lasă pe nimeni în apropierea hotelului ♦ Nici măcar pe tatăl lui, fostul selecționer Anghel Iordănescu

Delegația României a închiriat un întreg hotel, Melchior Park din Wurzburg, pe durata șederii pentru EURO 2024 și au fost impuse reguli stricte: nimeni din afară nu are voie lângă stabiliment. Chiar dacă e vorba de cineva cu experiență în fotbal și la turneele finale.

Anghel Iordănescu nu are voie în hotelul României

Din informațiile GSP, Anghel Iordănescu va sosi și el în Germania pentru a vedea naționala la EURO, el fiind antrenorul care i-a calificat și i-a antrenat pe „tricolori” la ultima prezență, în 2016, și care vine atât pentru a fi alături de fiul lui, cât și pentru a susține echipa.

Doar că va fi nevoit să-și caute cazare separat pentru că Edi Iordănescu nu-i va permite accesul în hotelul naționalei. Cei doi se vor putea vedea doar la meciuri, selecționerul fiind decis să nu se abată nici pentru el de la regulile impuse în Germania.

Pentru EURO, România a închiriat 23 de camere exclusiv pentru jucători, fiecare având o dimensiune de 23 de metri pătrați. Nimeni din zona administrativă sau de suport nu se va „lovi” de Stanciu et Comp. Edward Iordănescu și Răzvan Burleanu beneficiază de apartamente pe durata turneului final. Acestea au două camere, una pentru odihnă și una de lucru.

Edi Iordănescu le pregătește o surpriză elevilor săi

Pentru moment, fotbaliștii „tricolori” sunt ca într-un adevărat cantonament. Sunt departe de familii și de partenerele de viață. Însă selecționerul are de gând să le facă o surpriză, iar dacă rezultatele din primele meciuri sunt unele pozitive, va invita la hotel familiile jucătorilor de la lot pentru a petrece împreună câteva ore și pentru a-i relaxa pe jucători.

Citește și:
Mircea Lucescu, dus de urgență la spital: „S-a pus pe un scaun și nu mai reacționa!” » Cât va mai sta la Spitalul Universitar: „Mâine, face o coronografie”
Nationala
Mircea Lucescu, dus de urgență la spital: „S-a pus pe un scaun și nu mai reacționa!” » Cât va mai sta la Spitalul Universitar: „Mâine, face o coronografie”
Reacția soției lui Mircea Lucescu: „A plecat bine dimineață de acasă, se simțea în regulă. Probabil e și efectul supărării”
Nationala
Reacția soției lui Mircea Lucescu: „A plecat bine dimineață de acasă, se simțea în regulă. Probabil e și efectul supărării”
Mircea Lucescu, prima reacție din Spitalul Universitar: „Sunt bine”
Nationala
Mircea Lucescu, prima reacție din Spitalul Universitar: „Sunt bine”
Galatasaray insistă pentru titularul din Turcia - România: 10 milioane de euro
Campionate
Galatasaray insistă pentru titularul din Turcia - România: 10 milioane de euro
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Profit.ro
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (6)
atacama
atacama  •  15 Iunie 2024, 11:31

Federatie mediocra, selectioner submediocru, jucatori submediocri. Asta se protejeaza.

Karkaleki
Karkaleki  •  15 Iunie 2024, 05:57

La ce anume lucreaza Burleanu in camera aia??

Haha1989
Haha1989  •  14 Iunie 2024, 22:50

Metode securiste, dar preoții au voie?

Vezi toate comentariile (6)
Comentează