Alte știri din fotbal
GSP.ro, confirmat! A părăsit Dinamo și a fost prezentat de un club rival
0
Marius Baciu: „Franţa este o echipă care se apropie de ceea ce încercăm şi noi să jucăm”
6
Asemănare între echipamentele celor două mari rivale din Superligă
1
În plin scandal de pariuri, Damjan Djokovic a evoluat azi pentru CFR Cluj
2
Știri din fotbal internațional
Selecționerul Elveției: „Vreți să vă spun planul cu care am câștigat? Nu cred că vreți”
0
Alvaro Arbeloa a fost prezentat oficial de noul club
0
Egiptul a depus plângere la FIFA, după înfrângerea cu Argentina
0
Tabloul complet al sferturilor de finală ale Campionatului Mondial 2026 » Marea favorită la câștigarea trofeului
0
Lifestyle
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
30
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
7
A luat pauză de la fotbal! Unde s-a refugiat cea mai sexy fană din Superliga: „Îți taie respirația!”
3
Starețul mănăstirii din Alba unde au ajuns 20 de vârstnici relocați din ...
Libertatea
Panică la marginea Capitalei: urs de 500 de kg văzut în Pădurea Snagov. ...
Adevărul
Arenă unică în România! Un bloc de locuințe este chiar în spatele Tribunei ...
GSP SPECIAL
Ucraina are o fereastră de 6-9 luni pentru a recupera teritoriile ocupate. ...
Libertatea
udmr e de aproape 30 de ani la guvernare cu infractorii ... băiete!
Hai ***,domnule ungur!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Da ma, stiu patriotismul asta de opereta din galerii, unde jumatate sunt de fapt angajati la SRI, Jandarmerie samd iar cealalta jumatate sunt asa de bauti sau afumati ca nu-si mai amintesc decat vag cum ii cheama, dar tin minte cu precizie chestii gen "juramantul legionar" samd :))) Realitatea simpla este ca nici o tara nu e singura de capul ei pe lume, pana si ala din Coreea de Nord depinde grav de China, daca maine nu-i mai trimite Xi Jinping vagoanele cu orez poimaine il gasesc mort in cada, dupa care la al nspelea congres e "ales" un alt "lider suprem". Horia Sima statea cu urechea pe Radio Berlin in timpul rebeliunii legionare etc. Las-o ca macane.
...dom ulei Boloni, ai uitat să precizezi ceva foarte important și anume că tocmai voi, ungurii, sunteți cei care provocați aceste manifestări....aveți drepturi cu nemiluita in România , drepturi la care alte minorități din alte țări doar visează...aveți drepturi și tot nemulțumiți sunteți, maghiarilor...!!!!!
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ba boloni,vb cu ba pt ca nu am respectul la mine acum....nu ne considera nimeni *** europei,poate doar ignorantii ,categorie din care faci parte! Nu spune romanilor ca sunt rasisti,ca suntem tara care a acceptat cel mai mare nr de rromi din europa,moment in care in multe tari ca alea scandinave era legal sa omori rromi...noi ne chinuim de sute de ani sa ai educam ,sa i bagam in scoli,si sa i integram in societate... vb cand trebuie sa taci! Vad ca natia aia dun care faci parte nu " haleste" niciun vecin...cum restul se inteleg intre ei,rezulta ca problema sunteti voi.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
1 ...legile de "pe afara" sau sensibilitatile oamenilor de acolo ne se reflecta in Romania si asta este pentru ca inca mai avem propria gandire. 2. Nu este problema mea daca se uita careva se uita la un meci de hochei, la Sepsi sau la meciul Nationalei. Atata timp cat specimenele respective fac ceea ce fac, vor avea parte de o replica pe masura. 3. Purificare etnica? Mai lasa tampeniile si realizeaza ce spui. Daca Romania voia sa isi purifice tara de alte etnii, punea in aplicare articolul 3, punctul 4 "Pe teritoriul statului român nu pot fi strămutate sau colonizate populaţii străine." 4. Nu inteleg de ce tot faci fata referinta la oamenii "pe afara". Ai gasit pe cine sa sensibilizezi ca anumite state si-au prostit populatia ca este bine sa-si colonizeze propria tarile cu toti teroristii, violatorii si criminalii. Ma doare in cot de sentimentele, sensibilitatile sau mentalitatile lor. Pe mine ma intereseaza ca Romania sa fie respectata, nu noua aplicare a marxismului. Pe unguri ii mananca in fund sa lezeze cumva valorile, cultura, limba sau numele Romaniei (asa cum o fac si in cazul Slovaciei, Sloveniei si Serbiei), le vom raspunde pe masura. Chiar nu este greu de priceput si nu ma intereseaza pe cine suparam cand dam aceste raspunsuri.
Daca m-ai gasit pe mine sa ma acuzi de PC inseamna ca ai luat-o razna rau. Nu stiu ce e asa de greu de inteles, nu se uita nici naiba ce se scandeaza la Ciuc la un meci de hochei (acolo sunt cativa insi in lumea lor), la meciurile lui Sepsi la fel nu se uita nici naiba (vezi audienta la digi etc) in schimb meciurile NATIONALEI sunt vazute de milioane de oameni. (la propriu, fara exagerari) Normal ca o scandare de-asta deranjaza fix din cauza audientei, nu l-am vazut pe Boloni facand scandal dupa meciul ala Sepsi-Dinamo de pilda. Hai ca nu e prea complicat. In plus, vad ca nu intelegi sau te faci ca nu intelegi o chestie: daca la un meci al nationalei lor de la Budapesta ungurii scandeaza chestii cu Ardealul unguresc samd alea reprezinta revendicare teritoriala, iredentism samd. In timp ce scandarea "afara cu ungurii din tara" reprezinta un indemn la purificare etnica. Pe afara lumea e mult mai sensibila la asa ceva (mai ales dupa razboaiele din Balcani) de-aia iese mereu scandal.
Hai ca esti tare. Lasa political correctness si vezi adevaratele probleme ale tarii. REPET! NIMENI in afara de tipul de la "discriminare"(fost membru UDMR, numit politic), fanii UDMR, galeria lui Sepsi sau extremistii maghiari nu s-a simtit lezati de aceste scandari. Si chiar daca au existat persoane care s-au simtit lezate pe langa grupurile mentionate, atunci sa se uite la ce fac fanii ungari, ce fac fanii Sepsi, Miercurea Ciuc (hochei) si oamenii care au vandalizat cimitirul eroilor in aceasta primavara. Abia apoi sa vina si sa spuna ca sunt jigniti de scandarile suporterilor romani. Muta-te in Franta, Germania sau UK. Noi suntem mai "inapoiati" fata de "civilizatia" lor si nu putem sa ne adaptam la political correctness. Esti cetatean european si ai dreptul sa te duci intr-o tara conform cerintelor tale. Aici ne vom lua de toate natiile care ne sunt ostile. The End.
A vrut sa spuna ca de asta suntem ***, ca suntem rasisti si xenofobi cu ai lui, in timp ce ai lui sunt mai catolici ca Papa
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.