Alte știri din fotbal
Presa din Ungaria, prima reacție după ce Sepsi a obținut promovarea în Superligă
0
Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat la limită promovarea directă în Superliga: „Puțin atipic, ne-a costat scump”
0
Laszlo Dioszegi, show pe teren după ce Sepsi a revenit în Superligă
1
Pe cine mizează Emil Săndoi înaintea meciului cu U Cluj: „Pot face diferența” » Ce spune despre declarațiile lui Aurel Țicleanu
0
Știri din fotbal internațional
Celtic - Hearts, în ultima etapă din liga Scoției » „Finala campionatului” care poate scrie istorie
0
Nadia Comăneci a vorbit din SUA despre succesul lui Cristi Chivu la Inter: „Antrenor de nota 10”
0
Xabi Alonso e foarte aproape de o revenire în Premier League » Negocierile se reiau în următoarele 24 de ore
0
Cristiano Ronaldo rămâne fără antrenor la Al Nassr » Jorge Jesus pleacă la finalul sezonului
0
Lifestyle
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
9
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
5
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
LIVE TEXT Finala Eurovision 2026. Ce țări se luptă pentru ...
Libertatea
O căprioară „alcoolizată” a devenit virală în Franța: „Bambi a băut prea ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Cum a reușit un băiețel de 12 ani din Ucraina să dezactiveze o dronă ...
Libertatea
Nu inteleg dc dl. Dumitru ar lucra la un centru de juniori la Chiajna? Adica, la calitatea dansului ar trebui sa lucreze la o scoala importanta, administrata ca sa formeze jucatori de lot national. Cum observa Marcel Raducanu, la adolescenta, fotbalistii din Romania nu stapanesc procedee elementare: preluarea, stopul, pasa in viteza. Lita Dumitru poate sa-i invete driblingul, sutul de la distanta. E mare maestru.
Ce echipament frumos aveam pe vremuri .
Steaua celei de-a doua jumatati a anilor '70 avea un mijloc ... stelar (Stoica-Dumitru-Iordanescu), un atacant de extra-clasa (Marcel Raducanu), un portar fabulos (Iordache) si un fundas elegant si ofensiv (doua goluri cu Iugoslavia in preliminariile CE 1980 - Sames). Cu toate astea, nu a castigat decat doua campionate, cand normal era sa le castige pe toate, cu multe puncte avans. Cauza? Partial, si Litza: vinderea de meciuri. Dar nu poti sa le faci o vina. Din salarii si prime, asemenea jucatori exceptionali castigau mai putin decat ciomagarii de la echipele "muncitoresti". Iata cum grija Partidului, "personal a tovarasului Nicolae Ceausescu", a compromis sansele unei prime "generatii de aur" a fotbalului romanesc.
Lita a vorbit cu Doroftei, si - aha! - si-au data aman2 seama! BAM!
liță, alături de gica "profesorul" constantin, cei mai mari mijlocași/jucători ai stelei...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.