Alte știri din fotbal
Un arbitru și un membru CCA, chemați azi la Departamentul de Integritate de la FRF » Ce vizează acest dosar-șoc
0
Rapidul în Austria, Borza în ultima bancă la Năvodari! De ce n-a plecat în cantonament fundașul stânga al giuleștenilor
0
Știm programul primei etape din noul sezon de Superliga! Când debutează Craiova, FCSB și Dinamo
0
Șapte goluri în ultimul amical al campioanei Universitatea Craiova! S-au jucat 120 de minute
2
Știri din fotbal internațional
Jurgen Klopp vorbește despre postul de selecționer! » Bild n-are nicio îndoială
0
Van der Vaart a dat de pământ cu un internațional olandez: „Cel mai slab meci al lui pe care l-am văzut vreodată!”
0
Știm prima optime de finală de la Campionatul Mondial din 2026!
0
Eroul Paraguayului, copleșit după calificarea în „optimi”: „Aceasta este cea mai frumoasă zi din viața mea. Ne putem bate cu oricine”
0
Lifestyle
„Te deranjează asocierea cu fostul tău soţ?” » Fosta noră a lui Ion Țiriac a răspuns la întrebarea incomodă
0
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
21
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Culisele operațiunii ruse sub steag fals din București: începe procesul ...
Libertatea
China pregătește primul hotel din lume în care toate serviciile vor fi ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Motivul pentru care Nicușor Dan îl respinge pe Siegfried Mureșan. De ce ...
Libertatea
Super suporterii, se bat pe stadioane, striga "libertate pentru suporteri" si n-au habar de fotbal. Baietii au jucat o semi-finala de Euro, Olanda le-a cam dat la toti cu terenul in cap, am jucat mai bine contra lor decat altii. Dar aici e marea problema in Romania, gandim fix invers si dam exemple exact contraexemplele. Sunt si suporteri ok, inca la tineret te mai duci linistit ca nu intri in conflict cu sustinatorii aceleiasi echipe, dar daca te duci la un derby prin Liga I ti-e frica si daca sustineti aceeasi echipa. Momentan, jurnalistii, specatorii, comentatorii sunt departe de gradul de profesionalism, asa cum o fi el, al jucatorilor, care tot le dau clasa. Doar ca primii isi permit sa dea mai mult din gura.
Tinerii astia au aratat ca vor sa joace, si pot. Nu stiu in cate finale de Champions League or sa joace, dar acum in clipa asta, au toate sansele sa se bata cu oricine de la egal la egal. Felicitari pentru joc - nu doar asta de azi - si in rest sa vedem cum se contruieste mai departe.
sa fim seriosi, si Ilie Dumitrescu a recunoscut la Gigi Tv ca diferenta de valoare e prea mare !
inapoi la vacari in Texas cu juncanul obosit !
Legat de jucatorii romani, sunt baieti de viitor, dar putea fi o echipa mult mai puternica cu Enes Salis si Denis Sandro in teren. Danciutiu ala e total pe linga fotbal, dovada ca atacant fiind nu a inscris nici un gol la echipa de club in ultimii ani. Cind iai petarde la nationala, se vede diferenta. Tot asa si Pancu nu l-a luat pe cel mai bun pasator, dovada ca ne-am facut de ris.
La meciul cu Danemarca nu ati bagat reclame dupa intonarea imnurilor, nu mi-a venit sa cred, am crezut ca va-ti vindecat de boala asta. Dovada ca Dumnezeu ne-a rasplatit cu o victorie frumoasa. La meciul de azi insa iarasi ati revenit la obiceiul pacatos sa bagati reclame in timpul meciului. Dovada ca am pierdut ca intotdeauna. Suntem singura tara din lume ce baga reclame in git pina iti vine sa versi. Chiar atit de jos ati cazut. Atita timp cit dati reclame de pariuri si bauturi alcoolice nu vom avea fotbal. Dumnezeu nu tine cu pacatosii.
Romania tocmai a jucat o semifinala de campionat european...iar in comm vezi doar critici, mai ales la adresa antrenorului care a reusit aceasta performanta ! De la persoane care abia asteptau esecul...sa isi verse frustrarea ! Asa este romanul..nu vrea victorii ptr ca nu stie sa se bucure...! Vrea doar esec..ptr ca asa a fost obisnuit o viata intreaga !
Interesant, viitor am avut tot timpul, prezentul este "puteți uita", asta la un popor care trăiește în trecut. Sigur pisica lui Schrödinger se numea Miți.
Eram sigur. Au intrat toti prostii sa critice o nationala de tineri...pana ieri nici nu stiau de existenta echipei. Iar toti experti. Felicitari baietilor. Semifinala Euro! Jos palaria.
Faceti-l pachet par-avion pe Dănciutiu. Americanul nu alearga, nu se implica in joc, nu face pressing. Desi a fost ultimul intrat pe teren, arata de parca jucase cel putin 120 de minute :))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.