Alte știri din fotbal
Basarab Panduru, impresionat la FCSB - Botoșani: „Ce face el...asta da”
0
Ilie Dumitrescu a lăudat 4 jucători de la FCSB: „S-au ridicat la un nivel foarte bun, iar el a fost omul meciului”
0
Gigi Becali i-a anunțat revenirea în echipa de start la FCSB: „O să joace din prima”
0
Marius Croitoru a văzut decizia tactică a celor de la FCSB și a reacționat: „Eu nu am văzut echipe mari în istorie să joace așa”
0
Știri din fotbal internațional
Starul lui Inter, reverență în fața lui Cristi Chivu: „Este diferit”
0
Asta ce-o vrea să însemne?! » Michael Olise îi lasă mască pe fanii lui Bayern
0
Pep Guardiola ia în calcul să se retragă definitiv: „Îmi va fi greu să revin”
0
A supraviețuit unei lupte pentru viață în comă indusă și se pregătește pentru o nouă provocare: a schimbat echipa în Premier League
0
Lifestyle
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
0
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
1
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
1
Motorina s-a scumpit iar și sare de 10 lei/l, marți, 18 august 2026. Cât ...
Libertatea
Cât petrol mai trece, de fapt, prin Strâmtoarea Ormuz? Datele ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Un val de pensionari care-și vor banii de CASS înapoi au aglomerat ...
Libertatea
***////////////*** ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ce i opreste pe FRF sa structureze cele trei ligi cu underi 19,21 etc astfel incat sa devina niste filtre eficiente pentru prima liga si echipa nationala ? Raspuns : sa nu deranjeze votantii sau mai grav incompetența .. pestele se impute intotdeauna de la cap
Aho -aho Misu(gratar& mititei)Stoichita ce praf alb ai tras pe nasul mare ca prea *** in declaratii atat cu privire la U19 cat si cu privire ca ati dat echipa pe tava lui Laci Bölöni.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
are dreptate Stoichita, calificarea U19 la CE este o performanta rara pentru fotbalul romanesc.
Asta e prea prost. Nici ca antrenor sau jucator nu a avut o mare nota. Ce sa mai spunem acum cand e *** convins.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
El nu a realizat intrebarea pusa. Am vazut emisiunea in direct. Ptr el meciurile cica, au fost de la egal la egal cu FRA si ITA. Adica, ptr el, ca 2 egaluri sau chiar 2 victorii.. Si meciul pierdut cu SVK in prelungiri, e tot doar un ghinion. Adica nu e o infrangere.!!! AU AVUT 3 DIN 3 INFRANGERI si el lucrul asta nu-l poate recunoaste!!! Se vorbea in paralel, dnul Pintea si dnul Marica intrebau si ziceau ceva, referitor la rezultatele proaste din luna iunie, din 7 meciuri(4 seniorii+3 tineretul) s-a pierdut de 6 ori(3+3) si o victorie cu FIN, si el nea Stoikitza, vorbea, ca totusi tineretul(ca juniori la 19 ani nu le mai poti spune) s-a calificat la Euro, cu alte 7 echipe. Dar calificarea asta la Euro, nu s-a facut in iunie. In iunie la Euro s-au pierdut 3 din meciuri si 3 in NL cu seniorii. Ori e.. Ori nu poate vedea lucrurile. La EL e buba cea mare in FRF, nu la dnul Burleanu. Sau si a lui, daca a fost pus de Burleanu. Cum ar fi fost, un director tehnic, Gica Popescu, sau chiar Bölöni??!?
Cine este acest Domn Director Tehnic Stoichita? Ce a realizat el ca jucator si ca antrenor sa fie Director Tehnic? Ca jucator a fost unul de duzina, jucand la echipe ca Jiul, Autobuzul dau Progresul. Cea mai mare realizare a fost castigarea cupei cu Jiul. Ca antrenor pff peste 25 echipe in 28 ani de antrenorat ca asistent sau principal. Cel mai mult a stat la Steaua ca asistent 3 ani in afara de asta a cam umblat cu bagajele prin aeroporturile lumii facand mai mult mile aeriene in loc de rezultate. Ce l-a recomandat pe el sa aibe aceasta functie in afara faptului ca isi slujeste seful cu brio de fiecare data? Cum poate acest jucator si antrenor de duzina sa vina si sa spune tarii ca suntem ok cu aceste rezultate dezastroase. Este o realizare ca suntem la un turneu final in care pierdem toate meciurile? Atunci cu aceasta conceptie a unuia care conduct fotbalul Romanesc, ne meritam soarta. Aceea in care ne indepartati cat mai mult de fotbalul Romanesc, din pacate!
Ce cauta Stoichita la FRF e alta discutie. Una care poate incepe cu licentele pro acordate de Riciu si continua cu urmasii lui "Lippi".
Dl. Stoichița a încercat și a reușit să aleagă doar antrenori mai penibili că dânsul la echipa națională. Aș zice că reușita dânsului e buba. Dacă dl. Stoichița și-ar da demisia și dl. Burleanu ar alege unul un pic mai capabil (sunt multi, dle. Burleanu) am putea și noi să alegem un antrenor mai matur (din păcate dl. Bolóni a găsit ceva mai bun) și ar juca și Romania ceva, acolo la pluton unde e locul, mai cu noroc, mai fără, mai cu o calificare ciupită. Dl. Stoichița nu credeți că a venit timpul demisiei?
Drum lin sa ai cu fr .
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.