FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - ARGENTINA

Mircea Sandu cere despăgubiri de 2 milioane de euro de la argentinieni

Mircea Sandu
Mircea Sandu

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 iulie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 30 iulie 2011 17:41

Preşedintele Federaţiei Române de Fotbal, Mircea Sandu, spune că va lua măsuri dure după ce naţionala Argentinei a anunţat că nu mai vine la Bucureşti pentru amicalul ce trebuia să aibă loc pe 10 august, cu ocazia inaugurării National Arena.

"Preşedintele Federaţiei Argentiniene mi-a trimis o scrisoare vineri seară prin care mi-a explicat că fotbalul lor trece printr-o serie de schimbări, însă nu aveau dreptul să anuleze acest meci. Ne-au propus o rejucare a acestei partide la o dată ulterioară, însă normal ar fi să nu acceptăm. Inaugurarea va avea loc la partida cu Franţa, iar biletele cumpărate rămîn valabile. Pe data de 10 august vom juca un amical cu Uzbekistan.

Din perspectiva suporterilor, singura pierdere este Messi. Bravo lui pentru atitudinea de a cere ca Argentina să vină la Bucureşti. O să le cerem despăgubiri de peste 2 milioane de euro, nu suma contează, ci satisfacţia de a cîştiga un proces. Românii vor avea o satisfacţie mult mai mare să asiste la o inaugurare într-un meci cu Franţa", a spus Sandu, conform Adevărul.

Citește și:
Gigi Becali l-a ofertat în direct: „Salutări, tată! Când iei licența?”
Superliga
Gigi Becali l-a ofertat în direct: „Salutări, tată! Când iei licența?”
Stewardul Miriuță » Cum a fentat antrenorul celor de la Sănătatea Cluj suspendarea la meciul cu Poli Timișoara
Liga 3
Stewardul Miriuță » Cum a fentat antrenorul celor de la Sănătatea Cluj suspendarea la meciul cu Poli Timișoara
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina
Două dintr-un foc! Meciul care a decis primele retrogradate matematic din Serie A
Campionate
Două dintr-un foc! Meciul care a decis primele retrogradate matematic din Serie A
EXCLUSIV Raiffeisen își vinde sediul central din România
Profit.ro
EXCLUSIV Raiffeisen își vinde sediul central din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac, dezvăluire din comunism: „Aveam pașaportul pe care 99% dintre români nu-l aveau!”

Diana Munteanu are un fotbalist favorit la CM: „Dacă m-ar da o tură cu trotineta nu mi-ar părea rău”


Comentarii (14)
utaaradan
utaaradan  •  30 Iulie 2011, 21:00

culmea, unii pun botul la ce scrie pe site gsp sau ce declara nasu,era vorba de un meci AMICAL ! sa ceri despagubiri, a luato pe aratura..

ciocaneanu
ciocaneanu  •  30 Iulie 2011, 20:09

Asa ceva se numeste actionism. Se face ca face ceva cu toate ca nu are sanse de izbinda. Numai asa, praf in ochii multimii! Sandu si Mitica nu s-au nascut in tara in care trebuia. Ar fi facut amindoi cariera la Holywood :D!

alpin
alpin  •  30 Iulie 2011, 19:49
Postat de schukaryn pe 30 Iulie 2011, 19:39

Da marea intrebare este....UNDE JUCAM PE 10 august???? La noi sau in UZBAKISTAN??? Ca sa ne lamureasca pe toti.......

Jucatorii din nationala uzbeca lucreaza in Austria ca ospatari.

Vezi toate comentariile (14)
Comentează