NATIONALA  ·  ROMÂNIA U21

Mirel Rădoi a anunțat lotul României U21 pentru cantonamentul din Spania » Viitorul și FCSB au cei mai mulți jucători

România U21
România U21

Vineri, 15 Martie

Selecționerul Mirel Rădoi a anunțat lotul României u21 pentru stagiul de pregătire din Spania, din perioada 16-26 martie.

Viitorul și FCSB au cei mai mulți jucători la lot: 5. Mirel Rădoi nu se va putea baza în acest cantonament pe mai mulți jucători eligibili pentru naționala de tineret: Ianis Hagi, Tudor Băluță, Ionuț Nedelcearu, Răzvan Marin, Alexandru Cicâldău, Cristi Manea și George Pușcaș, aceștia fiind convocați la naționala mare.

Lotul României U21

Portari: Andrei Ionuț Radu (Genoa FC/Italia), Cătălin Căbuz (FC Hermannstandt), Andrei Vlad (FCSB)

Fundași: Mihai Butean (AFC Astra), Deian Sorescu (FC Dinamo), Alexandru Pașcanu (Leicester/Anglia), Ricardo Grigore (FC Dinamo), Adrian Rus (Sepsi Sf. Gheorghe), Virgil Ghiță (FC Viitorul), Florin Ștefan (Sepsi Sf. Gheorghe), Radu Boboc (FC Viitorul)

Mijlocași: Vlad Dragomir (Perugia/Italia), Dragoș Nedelcu (FCSB), Lorand Fulop (FC Botoșani), Andrei Ciobanu (FC Viitorul), Dennis Man (FCSB), Valentin Costache (CFR Cluj), Darius Olaru (Gaz Metan Mediaș), Florinel Coman (FCSB), Carlo Casap (FC Viitorul), Olimpiu Moruțan (FCSB)

Atacanți: Andrei Ivan (Rapid Viena/Austria), Adrian Petre (Esbjerg fB/Danemarca), Denis Drăguș (FC Viitorul)

Două amicale

În Spania, România U21 va juca două meciuri de verificare, pe 21 martie cu Spania și pe 25 martie cu Danemarca.

România va participa între 16 și 30 iunie la Euro 2019, fiind în grupa C, alături de Anglia, Franța și Croația.

Programul grupei C :

18 iunie 2019: România – Croația (San Marino, 19:30*), Anglia – Franța (Cesena, 22:00)
21 iunie 2019: Anglia – România (Cesena, 19:30), Franța – Croația (San Marino, 22:00)
24 iunie 2019: Franța – România (Cesena, 22:00), Croația – Anglia (San Marino, 22:00)

Comentarii (1)

dumitru82drugan  •  15 Martie 2019, 19:57

Radoi un *** aservit

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga Elitelor

Craiova U19 - Viitorul U19

Digi 2
12:00 Fotbal, Liga 2

Chindia Târgoviște - Metaloglobus

Digi 1, Telekom 3
12:00 Fotbal, Liga Elitelor

Banatul Timișoara U17 - FCSB U17

Digi 3
13:00 Fotbal, la Liga

Real Madrid - Betis

Digi 2, Telekom 1
13:30 Fotbal, Serie A

Chievo - Sampdoria

Digi 4, Telekom 2
14:00 Tenis, WTA

Finala Turneului de la Roma

Digi 1
16:00 Fotbal, Serie A

Empoli - Torino

Telekom 2
16:00 Ciclism

Turul Italiei

Eurosport
16:45 Baschet M

CSMU Craiova - BC CSU Sibiu

Digi 4
17:00 Fotbal, Liga 1

Voluntari - Dunărea Călărași

Digi 1, Telekom 3, Look
17:00 Tenis, ATP

Finala Turneului de la Roma

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Barcelona

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Serie A

AC Milan - Frosinone

Digi 2, Telekom 2
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Başakşehir

Look Sport
20:30 Fotbal, Liga 1

FCSB - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:30 Fotbal, Serie A

Juventus - Atalanta

Digi 3, Telekom 2
21:30 Fotbal, Serie A

Napoli - Inter

Digi 2, Telekom 1
Program TV complet

Liga 1

Play-off