FOTBAL  »  NATIONALA  »  NATIONALA U21

Mirel Rădoi și-a anunțat viitorul! Unde va antrena selecționerul: „Văd lucrurile altfel”

Articol de GSP - Publicat joi, 16 mai 2019 22:08

Mirel Rădoi, 38 de ani, a anunțat că va continua pe banca naționalei de tineret a României, indiferent de ofertele pe care le va primi.

„Voi rămâne la națională, indiferent de ce ofertă va veni. Am promis că voi rămâne și campania următoare când am discutat cu cei de la Federație și le-am spus gândurile de viitor. Dacă nu voi mai avea șanse la calificare în campania următoare, în iulie iunie - iulie 2020, eu voi fi primul ca va spune că plec și că e nevoie de altceva.

Eu văd lucrurile altfel. Cred că am suferit la nivelul echipelor de club și vreau ca prin naționale să ridicăm echipele de club, vrem ca ele să investească în juniori”, a declarat Mirel Rădoi, care a fost dorit de CSU Craiova, la TV Digi Sport.

Mirel Rădoi a preluat naționala de tineret în august 2019 și a calificat-o la EURO 2019, unde România este în grupa C, cu Anglia, Franța și Croația.

PROGRAMUL GRUPEI C

18 iunie 2019: România– Croația (San Marino, 19:30), Anglia – Franța (Cesena, 22:00)
21 iunie 2019: Anglia – România (Cesena, 19:30), Franța – Croația (San Marino, 22:00)
24 iunie 2019: Franța – România (Cesena, 22:00), Croația – Anglia (San Marino, 22:00)

Citește și:
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (7)
433366400808613
Bodoni Andrei  •  17 Mai 2019, 20:36

Planul de luptă, trebuie elaborat minuțios, dl.Andrei Vochin poate împreună cu Stoichita să asigure ariergarda....dar aveti nevoie si de un geniu ca Napoleon să luptati cu șanse reale...

dinamo100
dinamo100  •  17 Mai 2019, 10:12

Eu nu inteleg de cand si de ce a ajuns sa fie considerat Mirel mare antrenor sau specialist in ale fotbalului. A avut o experienta esuata la fcsb (si asta doar fiindca era finul lui Becali) si cateva meciuri la nationala de tineret, post la care oricum nu se inghesuia nimeni. Nu ii neg meritele la calificarea echipei de tineret la Euro insa el nici macar nu a parcurs intreaga campanie de calificari. Si atunci de ce e al asa de asaltat de oferte si consultat de ziaristi?!! Chiar nu inteleg!

energydrik
energydrik  •  17 Mai 2019, 08:39

Merel, mai bine te concentrezi pe cariera de antrenor și lasă federația, cluburile sa găsească soluții de a creste jucători performanți.

Vezi toate comentariile (7)
Comentează