Alte știri din fotbal
Daniel Oprița: „Da, mi-am dat demisia, e semnată, dar nu pot să-i las ca un laș”
3
Dezertări pe bandă în Gruia: al doilea nume important care și-a reziliat contractul cu CFR Cluj
5
Dinamo pregătește două mutări importante » Negocierile sunt în toi: „E în mâinile noastre”
0
„Nu contează cine este suporterul. Pancu e o legendă” » Victor Angelescu aprobă reacția agresivă la adresa seniorului din tribune
3
Știri din fotbal internațional
L-a distrus pe Filipe Coelho: „Un simbol al mediocrității. Nu trece clasa”
5
Acționarul Mihai Bobonete a văzut meciul alături de Mihai Rotaru: „Rezultat bun! A zis că mă împușcă, m-a împușcat, eu am căzut pe spate”
2
Note GSP de la 5 la 7 în Craiova - Ararat-Armenia: Coelho a avut 3 mâini moarte
0
Vladimir Screciu a „tunat”, după remiza cu armenii: „Nu contează cât valorăm pe Transfermarkt”
0
Lifestyle
Portarul devenit celebru în timpul Campionatului Mondial se iubește cu românca Dana » Surprinși pe aeroportul Otopeni
12
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
26
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
2
Campionii banilor europeni din Mecanismul de Redresare și Reziliență
Libertatea
Momentul în care un șofer de autobuz băut spulberă 12 mașini în Mediaș. ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Daniel Funeriu, fost ministru al Educației, cere statului să finanțeze ...
Libertatea
Rectific, este vorba de meciul cu Olanda nu cu Slovacia. Scuze.
Am mai spus-o și o repet: Victoria cu Ucraina ( copilul rușilor) este pentru ca “ PATRIOT” cu câteva zile înainte de meci???? restul e can can !!! Sa mai zică unul ca sportul nu este politica
Cam asta spun si eu. Ma refer la circul federatiei la alegerea antrenorilor. Au mers în Grecia dupa Lucescu, el având 7 milioane clauza, pe când ei nu au platit 300 de mii clauza lui Petrescu. Au acceptat conditiile lui Iordanescu, aceleasi pe care le-a dorit Böloni. A fost Radoi antrenor care nu a antrenat nimic în viata lui, fara experienta. A plecat la arabi cu experienta dobândita la Echipa Nationala :) Jucatorii si-au depasit conditia, au jucat pentru prima data cu jucatori care evolueaza constant la nivel mare. Chiar daca este dat cel mai bun jucator al nostru, Dragusin a gresit la doua goluri când Belgia si Slovacia aveau 1-0. Grav. A trecut de Bruyne pe lânga el precum expresul pe lânga tramvai. La cel cu Slovacia nici macar un copil nu trata cu o asemenea usurinta mingea aceea. La 1-0 cu ceva sansa poate inscriam si noi un gol. Daca pleaca Iordanescu, dovedeste o lipsa totala de caracter. Vrea continuitate, dar fuge când are sacii în caruta si mai vrea si ceva dolari în cont. O sa fie socotit printre cei mai buni antrenori români din toate timpurile prin performanta pe care a obtinuto.
Hagi, ca patron de club, n-are cum sa fie antrenorul naționalei, ar fi ceva împotriva legii; pe de alta parte, dacă se găsește o portiță, ca romanu-i inventiv, am vedea echipa Farul în loc de echipa nationala, cu Ianis evident capitan de echipa!
Nu pleaca iedy jr. de la un loc de munca in care nu a facut si nu face nimic! Sau, mai degraba, nimic face!:) Scrieti sa va aflati in treaba! Dar asta nu mai este demult o surpriza la gsp(isi)!
Care circ? Calificarea obtinuta cu jucatori care la cluburi nu reprezinta nimic e un circ? Apoi accederea in optimile de finala e un circ? Unii nu realizati ca doar datorita lui Edi Iordanescu ati simtit macar 4 meciuri ca exista si Romania la un turneu final...Jucatorii sunt mediocri spre slabi. Toate rezultatele obtinute sunt meritul antrenorului. O sa va dati seama de asta in anii urmatori cand, cu alti selectioneri, o sa ratam calificari pe banda rulanta ca si pana la acest euro. O sa ziceti "ce bun era Edi".
Sumudica e bun, dar Chirila e si mai potrivit!
Nu scapi, n-ai minte!E numărul 10 acum, iar în curând "va vorbește capitanul!"
Ca Iordanescu nu semnează era foarte clar. Ce nu înțeleg este cum stă el aproape de familie dacă nu mai r antrenorul naționalei. Poate doar dacă semnează prin liga a treia, u de lucrează doar joia de dinaintea etapei și doar la făcut ceva grătare și poate comandat ceva beri. În rest, dacă familia nu se mută cu el (poate chiar in cantonamentul de la stadion) o să fie mereu departe. Sau își ia un servici 9-5 și e acasă la cină comentând traficul aberant și deciziile șefului idiot.
Titlu, articol marca GSP . " Vedem, azi-mâine, se va lămuri tot " Ceea ce înseamna zilele astea, în curând sau la pastele cailor. Clar, citind titlul, se stie ca nu este nimic clar...desi este batut în cuie. Nu Iordanescu... Oricum, pleaca sau nu, nu se s chimba nimic. Totusi, tare sunt curios daca o sa ramâna. Toata lumea vrea continuitate. Are pâna acum. I-a tuns pe Lucescu, Böloni si Petrescu prin "pileala", prin circ si a fost uns bulibasa nationalei. Sa vedem acum cât tine la continuitate. Conditiile sale au fost acceptate dar ale lui Böloni nu desi erau aceleasi. Inteleg ca federatia vrea sa continue. Circul.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.