NATIONALA  ·  ROMÂNIA

OFICIAL FRF a anunțat arenele pe care se vor juca meciurile cu Spania, Malta și Norvegia

Foto: Raed Krishan
Foto: Raed Krishan

Marti, 11 Iunie

Federația Română de Fotbal a informat UEFA cu privire la stadioanele pe care „naționala” va disputa următoarele trei meciuri de pe teren propriu din preliminariile EURO 2020.

România - Spania (5 septembrie 2019, 21:45) - Arena Națională, București
România - Malta (8 septembrie 2019, 19:00) - „Ilie Oană”, Ploiești
România - Norvegia (15 octombrie 2019, 21:45) - Arena Națională, București

Arena Națională va găzdui patru meciuri de la EURO 2020, trei dintre acestea din faza grupelor (14, 18 și 22 iunie), plus un meci din faza „optimilor” de finală (29 iunie).

În cazul calificării, naționala României va juca cel puțin două partide din faza grupelor „acasă”, pe Național Arena, informează frf.ro. 

cLASAMENTUL GRUPEI F

  • Următorul nostru meci, România – Spania, e pe 5 septembrie, ora 21:45

REZULTATE + PROGRAM GRUPA F

  • 23 martie 2019: Malta – Feroe 2-1, Suedia – România 2-1, Spania – Norvegia 2-1
  • 26 martie 2019: Malta – Spania 0-2, Norvegia – Suedia 3-3, România – Feroe 4-1
  • 7 iunie 2019: Feroe – Spania 1-4, Norvegia – România 2-2 , Suedia – Malta 3-0
  • 10 iunie 2019: Feroe – Norvegia 0-2, Malta – România 0-4, Spania – Suedia 3-0
  • 5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, România – Spania (ora 21:45)
  • 8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)
  • 12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)
  • 15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
  • 15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
  • 18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45)

Vezi AICI clasamentul grupei F

Vezi AICI rezultatele etapei #4 din preliminariile EURO

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Comentarii (11)

fairplayromania  •  12 Iunie 2019, 02:25
Postat de observator_federal pe 11 Iunie 2019, 17:27

Păi atunci Contra ar trebui să-și calce pe inimă și să introducă craioveni în echipă... Decât să supere câțiva ("nu spui' cine, persoane importante...") , mai bine să nu joace Naționala în Bănie... Frumos era să se joace, pentru încurajare, pe stadionul uneia dintre noile promovate!

Conentariu de nota 10 !!!

fairplayromania  •  12 Iunie 2019, 02:23
Postat de Oprisan Niculae pe 11 Iunie 2019, 19:35

FCSB are stadion?

Islaz...

chromophobia  •  11 Iunie 2019, 20:23
Postat de dinamo_fan pe 11 Iunie 2019, 20:09

poate de data asta se abtin nesabuitii din Bucuresti sa mai strige tampenii ca sa avem terenul suspendat. lasati-o pe aia cu Ungaria si ungurii ca o sa avem nevoie de un stadion plin cu Suedia si Norvegia. in liga natiunilor am avut 2/3 meciuri fara spectatori.

F.corect.Nu pot intelege de ce trebuie sa strigi de bulangiii aia.Nu uit Romania-Polonia cum aia provocau pe romani strigand:"Ria-ria Ungaria" si romanii "Afara cu ungurii din tara".Au sarit la bataie vreo 30-40 si cand au sarit gardul vreo 5 polonezi grasi si cheliosi,s-a "chelit" juma' de peluza.Cata penibilitate.Sigur urmeaza cu Norvegia sau Suedia meci fara spectatori