Alte știri din fotbal
FCSB a plecat în primul cantonament al verii » Marele absent din lotul roș-albaștrilor
0
Amatorism fără margini la Campionatul Mondial! Echipa a ieșit de la vestiare cu un jucător în MINUS
0
Mauro Pederzoli are o nouă echipă, după despărțirea de Rapid
0
Adio, Palat! Gigi Becali va oferi declarații doar din biserica ridicată în Pipera: imagini spectaculoase din interior
3
Știri din fotbal internațional
E gata! Bayern dă 55 de milioane de euro în schimbul jucătorului dorit
0
Frenkie de Jong, la cuțite cu suporterii: „Am senzația că mulți oamenii nu înțeleg...”
0
Furios! Kimmich îl contrazice pe Nagelsmann și-și pune la zid coechipierii: „Asta mă enervează!”
0
Știm deja patru dueluri din 16-imile Campionatului Mondial! Ce ne așteaptă
0
Lifestyle
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
10
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
„Nu poți să te lupți cu sistemul când ești șeful sistemului”: Nicușor Dan ...
Libertatea
Milioane de euro de la Bruxelles pentru fermierii români, dar vestea vine ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Afaceri pe terenul statului cu mai puțin de 300 de lei lunar. Firma șefului ...
Libertatea
Program mai avantajos ca ăsta nu se putea. Trebuie lucrat la fizic, dacă stăm bine în teren și ne țin plămânii nu putem pierde calificarea. Dar e de luptat, mai ales în deplasările din peninsula scandinava. Cu insulele celelalte trebuie să facem 12 puncte. Cu peninsula iberica trebuie minim egal acasă și înfrângere la scor mic in deplasare. Insula noastră, suntem singura țară acătării, restul numai de baltă...
Programul e facut cu cap, in afara de ultimele 2 meciuri nu avem 2 meciuri dificile la 3 zile. Insa chiar si acolo, speram ca meciul cu Spania sa fie unul pt palmares, sau macar ca Spania sa nu depindă de acel meci si deci sa nu se omoare prea tare cu firea. Meciul cu Spania de acasa fiind la inceput lui Septembrie ne da un usor avantaj in sensul ca spaniolii nu sunt sunt complet conectați, dupa vacanța. Oricum am da-o Spania e favorita clară la câștigarea grupei, iar in lupta cu scandinavii ocuparea locului 2 pare destul de dificila, io unul cred ca vom termina pe locul 3 in cel mai fericit caz ... :-( Oricum Nationala in ultimul an mi-a depășit așteptările, deci ... Succes si Hai România ! :-)))
vrei tu sa vezi pina unde ma duce pe mine mintea? Pui pariu ca astia de fac echipa s-au smiorcait la UEFA ca nu avem bani de stadioane ca noi ne construim CATEDRALA? Si atunci ce calificare vrei musiu”...
Stiti ce-mi place? Noi astia de pe margine care comentam indiferent de vreme,suntem dastepti foc! Au mare noroc adversarii nostri ca echipa o face selectionerul si nu noi!!!
eu cred ca FRF gandeste cum sa pierdem ONORABIL avand in vedere ce a facut Romania pentru Euro 2020 din punct de vedere organizatoric...zero investitii...de stadioane sau apucat prea tarziu...asa ca va recomand de pe acum sa va pregatiti din nou pastile de tensiune.
Eu cred ca Frf se gandeste la 10-12 puncte din primele 4 meciuri, cu 2 deplasari in Suedia si Norvegia si 2 meciuri mai usoare (in Malta chiar daca clima e diferita, nu ar trebui sa avem probleme si nici cu Feroe acasa daca e sa fim obiectivi la ce joc au prestat aia la Ploiesti).
Pe Suedia poate totusi ca e mai bine sa o prinzi acum, desi e imprevizibila si pe teren propriu o forta (afara joaca mai ermetic, acasa si ofensiv, pe stil olandez sau danez). De ce zic ca e mai bine acum? Pentru ca au jucatori care ar putea face pasul catre echipe mai mari.
adevarat pe jumatate. Primul meci trebuie castigat intr-o maniera serioasa si prestând un joc impecabil...doar asa POATE se sperie si Norvegia si da Dumnezeu sa-i batem si pe ei...apoi in returu de acasa cu cele doua castigam doar daca recreem infernu pe pamant. E un program tipic UEFA...e clar ca Norvegienii si Suedezii au deja un plan comun...Concluzie: eu vad Romania 75-80 % NECALIFICATA.
Singurul lucru senzational e ca nu se intalnesc cele scandinave pe final, adica adio blaturi. Banuiesc ca au convenit toti la acest program.
Programul e foarte prost, preferam sa jucam cu Spania acasa in ultimul meci! Asa spaniolii vor trage serios la noi acasa. Ca sa nu mai zic ca incepem cu deplasari grele, in Suedia si Norvegia. Eu nu stiu cum au facut astia asa programul, se trage la sorti? Ca daca se trage la sorti e un dezastru, de la tragerea la sorti oricum nebenefica pana la program. Si iti zic si de ce, pentru ca aveam jucatori tineri de integrat. Asa nu stiu daca o sa-i bage titulari Contra pe Ianis sau Man. Eu vreau sa jucam cu Mitrita, Stanciu, Hagi si Man. Si Andone sau Tucudean.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.