FOTBAL  »  NATIONALA  »  PRIETENII LUI OVIDIU

EXCLUSIV „Nea Mircea, mă ocup eu de masaj, încep de la gambe!” » Mesaj pentru contestatari: „Dați-vă două palme!”

Mircea Lucescu, antrenorul României, foto: Imago
Mircea Lucescu, antrenorul României, foto: Imago

Articol de - Publicat joi, 16 octombrie 2025 14:01 / Actualizat joi, 16 octombrie 2025 16:31

Marius Șumudică (54 de ani) i-a criticat la „Prietenii lui Ovidiu” pe cei care au râs de Mircea Lucescu (80 de ani) că ar fi adormit pe masa de masaj.

Marius Șumudică a declarat în exclusivitate pentru GSP.ro că Federația Română de Fotbal trebuie să meargă pe mâna lui Mircea Lucescu până la barajul din martie, anul viitor.

Șumudică merge pe mâna lui Lucescu: „Cu el până la capăt! E un titan”

„A venit domnul Lucescu, trebuie să mergem cu el până la capăt! E Mircea Lucescu, e un titan în fotbalul românesc și trebuie să mergem cu el până la capăt, să vedem care sunt șansele de calificare la Mondial. Că încă avem șanse la baraj!”, a spus Șumudică la „Prietenii lui Ovidiu”.

„N-avem loc într-un camion să-și bage Lucescu toate trofeele”

Șumudică s-a amuzat pe seama articolului care a făcut vâlvă, faptul că selecționerul ar fi întârziat la un antrenament oficial al naționalei din cauza faptului că „a fost la masaj și a adormit”.

„Cei care îl atacă... eu le-am spus-o. În momentul în care vă uitați în oglindă, dați-vă câte două palme fiecare, că n-aveți voie să-l atacați pe Lucescu niciodată! N-avem loc într-un camion să-și bage Lucescu toate trofeele pe care le-a câștigat în viață.

E unul dintre cei mai titrați antrenori din lume, nu numai de la noi din țară. La noi în țară e de departe cel mai bun, nu se compară cu nimeni. Și deja se fluturau viitorii selecționeri.

I-am propus să mă ocup eu de masaj. Îl iau eu de la gambe, așa, îi fac eu un masaj”, a încheiat Șumudică într-o notă amuzantă.

„Nea Mircea, mă ocup eu de masaj, încep de la gambe!” » Mesaj pentru contestatari: „Dați-vă două palme!”
Mircea Lucescu. Foto Imago Images

„Mircea Lucescu e bolnav de fotbal”

„Prea stă în picioare la 80 de ani... Să stai atâta în picioare, să stai zi de zi la antrenament și tu să apari să-l denigrezi în halul ăsta? E ridicol! Eu știu foarte bine ce înseamnă Lucescu. M-a sunat 40 de minute la telefon să-mi explice nu știu ce și nu știu cum. E bolnav de fotbal!”, a adăugat Marius Șumudică.

Citește și:
Izgonit de Gigi Becali de la FCSB, fotbalistul se opune: „Viitorul meu e încă aici!”
Superliga
Izgonit de Gigi Becali de la FCSB, fotbalistul se opune: „Viitorul meu e încă aici!”
Liga 2, etapa #16 » Steaua, ciuruită în 30 de minute la Bacău, dar scorul zilei vine de la Bistrița! Toate rezultatele + clasamentul
Liga 2
Liga 2, etapa #16 » Steaua, ciuruită în 30 de minute la Bacău, dar scorul zilei vine de la Bistrița! Toate rezultatele + clasamentul
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (6)
mehigh_ms
mehigh_ms  •  17 Octombrie 2025, 10:27
Postat de gyx86066 pe 16 Octombrie 2025, 14:46

Lauda-ma gura ca iti dau lula! Penibili ambii

penibil esti tu!

Erji_Manastur
Erji_Manastur  •  16 Octombrie 2025, 15:57

Jiji e invidios, nici el nu are asa valet !

gyx86066
gyx86066  •  16 Octombrie 2025, 14:46

Lauda-ma gura ca iti dau lula! Penibili ambii

Vezi toate comentariile (6)
Comentează
Close