Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
Radu Drăgușin, titular în AS Roma - Fiorentina, epilogul primei etape din Serie A
0
Concurență pentru Tottenham: și Manchester City vrea jucătorul lui Liverpool!
0
Gianni Infantino mai are și susținători! » Samuel Eto'o îl apără pe președintele FIFA: „Nu a făcut nimic greșit!”
0
Dan Șucu mai vinde un jucător de la Genoa » Fundașul central s-a transferat la un club de Champions League
0
Lifestyle
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
0
„Tigroaica” Zoe a plecat în vacanță fără starul de la Mondial și a atras toate privirile: și-a etalat toate tatuajele
0
ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo
9
„Călăreața apocalipsei” » Și-a lăsat mască urmăritorii cu noile fotografii provocatoare
4
Comisia Europeană propune creșterea CASS la pensii ca soluție pentru ...
Libertatea
Cum își răcoreau grecii casele acum 2.000 de ani, fără aer condiționat. ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Cod galben de furtuni severe, grindină și vijelii. Lista localităților ...
Libertatea
Nu inteleg de ce il tot critca unii pé Ianis!? A demonstrat din plin cá merita sã joace mai mult!
Pacate cá Ianis nu joaca mai mult, a demonstrat nu o singura data cá merita nationala,are viziune, e muncitor, foloseste bine ambele picioare , a contribuit din plin si lá calificare si lá evolutiile din Germânia!
Nu stiu de ce il tot critica unii pé Ianis, el a demonstrat cá nu este acolo datorita tatalui, este eun jucator care merita,are viziune, are talent, munceste, foloseste bine ambele picioare...,pacat cá nu joaca mai multa!
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Cred ca presiunile i s-au pus mai degraba pe jucatorii neconvocati si asta e aspectul pentru care merita tot respectul, a lasat acasa jucatori pe care au incercat sa-i impuna multe nume din fotbalul romanesc in lot, in stilul caracteristic ultimilor ani. Obsesia cu Hagi nu cred ca ar mai trebui sa tina dupa acest turneu final, unde Ianis chiar a fost unul din cei mai buni jucatori ai nationalei si cred ca a demonstrat cu tarie ca a meritat sa fie convocat. Acum ca o mare parte din suporteri vad doar reusitele decisive, pentru cine intelege acest sport se observa mult mai multe si sincer, tot nu inteleg ce jucator a lipsit din lot, care ar fi fost peste Ianis pe acelasi post.
Cu tot respectul, dar greseala majora ii apartine lui Racovitan, care a facut un meci execrabil. S-a complicat si Dragusin, dar situatia nu parea atat de periculoasa, Dragusin stia ca si daca pierde mingea, e dublat si adversarul e intr-un unghi imposibil pentru a face orice. Mi s-a parut riscanta introducerea lui Racovitan in meci, nu are o experienta deosenita la nivel inalt, nici in nationala, de ce el si nu Rus, sau un jucator de banda pana la urma, nu pot intelege. Nu e de criticat jucatorul, e greu sa debutezi asa, probabil pe viitor va deveni un jucator important al nationalei, dar ieri nu era momentul sa fie practic debutat.
de acord. cred ca dragusin a facut un euro remarcabil. multe interventii decisive, surprinzator de ok cu mingea la picior. a gresit la un gol pe fondul lipsei de concentrare in min 80, dar se intampla. cand joci intr-o echipa care e tocata constant de malaxorul olandez, mai pierzi din concentrare. omul a fost singur azi.
...sa nu exageram ...
Drăgușin nu a greșit la golul 2 . L-a blocat f bine pe olandez. În mod normal mingea ar fi ajuns la Niță dacă nu se urca Racovițan peste el
Nici vorba!De altfel se vede la Totenham-unde este...rezerva unui olandez,chiar mai tânar ca el(Van der Ven)!E greoi,se retrage greu in aparare(la primul gol,unde era?),iese cu mingea la picior, ca sa...dea pasa la adversar!Ceeace la orice echipa de club, il trimite...in tribuna!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.