NATIONALA    •   ROMÂNIA - DANEMARCA

Reunire electorală cu fotbal feminin: România începe azi pregătirea cu Danemarca. Programul complet

Luni, 20 Martie 2017

"Tricolorii" vor începe azi pregătirile pentru partida cu Danemarca în efectiv complet, dar reunirea va fi împodobită într-un ambalaj electoral.

Cu priză tot mai mică în fotbalul masculin, președintele Răzvan Burleanu caută să obțină recunoaștere în zona feminină, de unde speră ca, la alegerile din primăvara viitoare, să atragă voturi importante.

Iar în această după-amiază, FRF va desfășura un scenariu conform cu planurile șefului federației: la Mogoșoaia sunt invitate peste 60 de fotbaliste din țară pentru a participa la startul pregătirilor lui Chiricheș și compania pentru jocul cu danezii.

O parte vor sta în tribună, iar componente de la una dintre naționalele de juniori vor efectua și un antrenament de imagine cu staff-ul reprezentativei masculine!

Ce program are azi naționala

9:00 - trezirea (test de urină și sânge)
10:00 - micul dejun
10:00 - 13:00 - sosirea jucătorilor care au avut meciuri duminică
13:30 - masa de prânz
15:45 - control și informări medicale pentru fiecare fotbalist
16:40 - şedință cu selecționerul
16:50 - informare din partea departamentului de comunicare
17:00 - antrenament deschis
18:15 - sesiune de poze și autografe cu fanii
18:45 - interviuri exclusive
20:00 - cina
20:45 - ședință cu selecționerul
21:15 - 23:25 - tratament și recuperare
23:30 - stingerea

Lotul pentru Danemarca

Portari: Tătărușanu (Fiorentina), Pantilimon (Watford), Niță (Steaua);

Fundași: Benzar (Viitorul), Săpunaru (Astra), Chiricheș (Napoli), Toșca (Betis), Grigore (Al Sailiya), Moți (Ludogoreț), Latovlevici (Karabuk);

Mijlocași: R. Marin (Standard), Prepeliță (Rostov), Pintilii (Steaua), Bicfalvi (FC Ural), Chipciu, Stanciu (ambii Anderlecht), Budescu (Astra), Hanca (Dinamo), Ad. Popa (Reading)

Atacanți: Grozav (Terek), Alibec (Steaua), Keșeru (Ludogoreț), Ivan (CSU Craiova), Dorin Rotariu (Club Brugge)

Comentarii (1)

dinamo_fan  •  20 Martie 2017, 12:03

sunt aduse fete in cantonament...sigur nu se vrea mai mult decat un... antrenament ?

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
02:30 Baschet, NBA

Boston - Utah

Telekom 1
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Universitatea Cluj

Telekom 3, Digi 1
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - FC Argeș

Telekom 3, Digi 1
15:00 Fotbal, Meci Demonstrativ

Centenarul Fotbalului Românesc

Digi 1
15:30 Handbal F

SCM Râmnicu Vâlcea - Herning Ikast

Digi 2
17:15 Handbal F, Liga Campionilor

CSM București - Bietigheim

Digi 1, Telekom 1
19:15 Handbal M

Elverum - Dinamo

Telekom 1, Digi 2
20:00 Tenis, ATP

Finala Turneului Campionilor

Telekom 2, Digi 1
22:30 Baschet, NBA

Minnesota - Memphis

Telekom 1
Program TV complet

Liga 1

  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 15 8 6 1 21 - 10 30
2 FCSB 15 8 4 3 29 - 15 28
3 CSU Craiova 15 7 5 3 27 - 12 26
4 Viitorul 15 8 2 5 17 - 15 26
5 Gaz Metan 15 7 4 4 17 - 17 25
6 Astra Giurgiu 15 5 5 5 17 - 14 20
7 Sepsi OSK 15 5 5 5 17 - 15 20
8 Călărași 15 3 8 4 12 - 14 17
9 Dinamo 15 4 5 6 15 - 21 17
10 Chiajna 15 4 5 6 10 - 19 17
11 Poli Iași 15 5 2 8 13 - 23 17
12 FC Botoșani 15 3 7 5 19 - 23 16
13 Hermannstadt 15 4 3 8 15 - 18 15
14 FC Voluntari 15 1 5 9 14 - 27 8