Alte știri din fotbal
MM Stoica a comentat scandalul provocat de Tavi Popescu după FCSB - Botoșani: „Dacă s-ar pune microfon în lojă, ar veni mascații să mă ia”
0
MM Stoica a dezvăluit planurile de viitor ale lui Dan Petrescu: „Îl rog să vină alături de noi”
0
„Nu-l ajută mintea” » L-a SPULBERAT în direct pe Tavi Popescu: „Becali să ia un par și să îl bată pe spate”
0
MM Stoica, ultimele detalii despre stadionul pe care se va juca Dinamo - FCSB: „Am vorbit azi cu Andrei Nicolescu”
0
Știri din fotbal internațional
Scrisoarea lui Musiala după ce a oferit din nou scene dramatice: „Ăsta e diagnosticul! La prima vedere poate părea înfricoșător”
0
3 meciuri în play-off-ul UCL » 4 goluri la Zagreb! S-a marcat și în Fener - Lyon + Răzvan Marin titular
0
Ultimele vești de la Cagliari: Yael Trepy a fost extubat » Medicii anunță că jucătorul „n-are sechele neurologice”
0
Rodri, prezentare spectaculoasă la Barcelona: „Stăpânul spațiului și al timpului”
0
Lifestyle
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
16
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
1
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
1
„E o facultate mai grea decât Medicina umană, iar practica te omoară”. Cu ...
Libertatea
Un bărbat din Vaslui și-a ținut tatăl mort în fotoliu, săptămâni întregi, ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Consiliul Concurenței analizează scumpirea carburanților, după ce scăderea ...
Libertatea
Sdrobis iar a " zdrobit-o". După părere lui trebuia să-l pună pe Radoi sau pe Contra. Sau poate s-a gândit la " Bă Băiatule" care a fost Căpitanul lui Barcelona și al lui Guardiola.
La , cu ce echipe este in grupa , Romania , eu o calific leger pe primul loc in grupa ... Batrane Mircea ...
Din tara a iesit la 45 de ani. Din România, probabil Dan Petrescu sau Dorinel Munteanu ar putea deveni antrenorii echipei nationale. Cu ce succes nu stiu, dar nu ar accepta pe Lucescu seful lor. Poate Rednic, care si el are calitati care-l recomanda la nationala. Plus ca ar fi catelusul lui Lucescu.
Ăsta nu e jurnalism ci scormonit în rahat. Se știe că Sdrobiș are o problemă personală cu Lucescu, se bagă bățul prin gard, se publică declarația cu un titlu cât mai clickbait („rivalul de-o viață spulberă...”) și gata scandalul. După aia, trebuie doar să-l întreții: cere replica lui Lucescu („domnule Lucescu, cum comentați?”), fugi la nevorbiții de serviciu („am întrebat oamenii de fotbal ce părere au despre scandalul momentului”) etc.
IAr ne luati cu frustratul asta stelist de Sdrobis? E cel mai bun la dat din gura, in rest nimic. Zicea de Steaua ca era cel mai bine organizata, singura echipa care a castigat o cupa prin decret. Nici in coreea de Nord nu s-a intamplat asta. Daca la asta se refera, da, era super bine organizata.
Nici nu merita citit un articol in care vorbeste Sdrobis. A fost un antrenor care nu stiu daca a stat un sezon intreg la vreo echipa. N-are trofee, n-are realizari, are doar cateva partide mai bune facute de echipele pe care le-a antrenat. Si asta demult, prin anii 1990, el nu mai activeaza cred ca de 20 de ani. Si-a facut reclama pe timpul ala atacandu-l pe Mircea Lucescu. Nu poate fi rivalitate intre cei doi. Ca fotbalist nici macar n-a existat. E ciudat ca pe prima pagina GSP.ro apare un astfel de articol.
Mosulica bate campii... Nationala nu e scoala de antrenori, nu poti sa iei un antrenor tanar ca selectioner in ideea ca il cresti si il inveti 4 ani, acolo pui crema cremelor ca sa-ti aduca rezultate, sa iti reprezinte si sa iti ridice imaginea tarii... Nationala ar trebui sa fie apogeul carierei unui antrenor, nu cresa pentru cine i se nazare unuia sau altuia. Ce naiba, dle Sdrobis, e la mintea cocosului, cum puteti emite "intelepciuni" d-astea aberante, populiste prin, vai!, altruismul lor fara sens?
Unde a antreant Sdrobis asta ? A antrenat el internationale Milano? a castigat el cupa Uefa ? :) ))
Hai să fim serioși ,onorate gazetar.Desi sunt de acord cu multe din opiniile exprimate de dl.Sdrobis,deși nu-l agreez deloc pe "Il Luce"datorita lipsei lui totale de modestie,a matrapazlacurilor făcute precum și a neasumarii eșecurilor,totuși a-l considera pe dl.Sdrobis un rival de-al lui Lucescu este ridicol.Este incomparabila cariera de antrenor a celor doi,niciodată Sdrobis nu poate fi un rival, ci doar un etern frustrat.
Când vreodată, prin vreo extindere a imaginației unei minți bolnave (sau mai degrabă a unei minți ignorante) a fost Sdrobiș rivalul lui Mircea Lucescu? În ce domeniu? Eu credeam că rivalitatea presupune ca cei 2 rivali să activeze în același domeniu, în aceeași piață concurențială. Mircea Lucescu a activat în fotbalul de performanță. Când vreodată a avut Sdrobiș (măcar ceam mai mică) legătură cu fotbalul de performanță? Când vorbesc de fotbalul de performanță nu mă refer la Divizia A sau alte asemenea. Mourinho a avut o vorbă, nu-mi amintesc exact cuvintele dar ideea era următoarea: unii cai devin într-un timp foarte scurt armăsari, alții rămân gloabe toată viața lor. Cred că e clar pentru toată lumea în ce categorie se plasează Lucescu și în ce categorie, Sdrobiș.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.