FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - BELARUS

Scoși din sărite de prima repriză a meciului România - Belarus: „11 clovni îmbrăcați în roșu. Aia se poate numi defensivă?”

România s-a distrat în prima repriză a amicalului cu Belarus. Cele 4 goluri marcate de „tricolori” au produs reacții virulente în presa de la Minsk.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 noiembrie 2020 19:36 / Actualizat miercuri, 11 noiembrie 2020 20:21

Experimentul lui Mirel Rădoi, un sistem 3-4-3, cu multe schimbări față de partidele din Nations League, a dat roade. România a făcut un presing sufocant pentru adversari și a punctat de 4 ori în primele 45 de minute, prin Bogdan Mitrea, Ionuț Nedelcearu, Răzvan Marin și George Pușcaș.

Presa din Belarus și-a ironizat jucătorii

Prestația elevilor lui Mihail Marhel nu a fost trecută cu vederea de presa din Belarus. Site-ul Football.by și-a pierdut răbdarea după reușita de 3-0.

Încă un gol. Deja e neplăcut să privești ce se întâmplă pe teren. Vedem o echipă a României care își face de cap și 11 clovni îmbrăcați în roșu. Atac după atac, românii dau peste cap defensiva noastră. Dacă asta se poate numi defensivă