Alte știri din fotbal
Turcia - România, marele meci pentru Campionatul Mondial » Echipa aleasă de Mircea Lucescu: decizia în cazul lui Ionuț Radu
0
„Mister” e acum federal cu acte în regulă » Ilie Dumitrecu, la prima deplasare sub administrația Burleanu: surprins lângă Bodescu și Vișan
0
A repetat gestul lui Nouma din 2002 » Mircea Lucescu, surprins de față cu zeci de jurnaliști turci și români
0
Va conta absența ta cu Turcia? Răspunsul lui Denis Drăguș
1
Știri din fotbal internațional
FIFA anunță ultima fază a vânzării biletelor pentru Campionatul Mondial 2026
0
Cazul suporterului lui Manchester United a creat indignare în Anglia » De la ce a pornit totul
0
Legenda lui Liverpool suferă de demență: „Uită că am vorbit dimineață”
0
Pe „ruta” României spre Mondial, jucătorii din Kosovo sunt gata de un succes istoric
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
5
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
„Vom dezlănțui iadul!” SUA, noi amenințări pentru Iran, în timp ce ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Iranul amenință că va bloca o altă strâmtoare vitală pentru comerțul ...
Libertatea
Indubitabil, cei 2 Lucescu sunt mai antrenori, mai tehnicieni si mai buni, decat cei 2 Iordanescu !! La nivel de selectioner, Edi are un mic plus fata de Razvan, dar nea Mircea, care ne-a calificat la EURO 84(8 echipe!!, nu 16 ca-n 1996 ori 24 ca-n 2024) a fost mai bun ca nea Puiu, cam la toate capitolele !!
Va rog ! Nu se face asa ceva ! Critica si diferenta de palmares , nu sunt bine venite ! Cred ca numai noi facem asa ceva (unici) in lume ?!! Ca sa glumim : Familia Piersic sau Banica ?!!!...
iti repet, doar politic este mai >. La nivel de nationala amandoi Lucescu au fost sabotati...Performanta internationala Lusescu senior are cupa UEFA castigata, participari multiple in champions league, Razvan cea mai puna performanta in cupele europene este cu Rapid, pe la arabi si acum este zeu la greci. Iordanescu este NULL in Europa, pt ca PSD nu are influenta. Ei sunt tari in Romania. Edi doar politic a fost promovat antrenor, iar la national a avut muuult noroc. La FRF a vrut Boloni, dar l-au respins pt ca FRF a vrut sa faca cupa satelor si cica nu mai aveau bani ...citeste presa sau cauta putin pe google, dar dc ai avantaje de pe urma lor, a PDS-ului te intaleg
Il fsci pe ala copil. Te rog eu, deconecteaza-?-te, te faci de ras pe site-ul asta. Orice spui e o mare tampenie. Iordanescu a calificat ce a crescut Mircea Lucescu. Sau comunismul daca vrei, ca toate marile nationale din anii 90 au fost rodul comunismului: Cehia, Bulgaria, Romania. ORICE antrenor roman califica echipa aia la turnee finale. Iordanescu Sr nu va fi niciodata vreun mare antrenor. Cand nu a mai avut generatie si a fost adus inapoi a calificat echipa pentru ca s-au dus 3 (TREI!!!!) echipe dintr-o grupa preliminara slaba cu Irlanda de Nord, Ungaria si Romania. In 2016.
Copile, familia Iordanescu au calificat nationala la 5 turnee finale, seniorul 4, juniorul 1, in timp ce familia Lucescu doar o data, prin senior, in ciuda faptului ca si juniorul a fost la carma nationalei. Cat priveste realizarile in afara tarii facute de senior, acestea au fost in tari in care sunt 2-3 echipe care nomina campionatul, mai mult a avut bugete de sute de milioane. In Italia, unde este un campionat super puternic, a avut doar contra performante, 3 retrogradari si una chiar mai mare - neaccederea in cupele europene a Interului, dupa o perioada de peste 20 de ani de participarii incontinuu. Ramana cum am stabilit: Familia Iordanescu este peste familia Lucescu ca performante fotbalistice, cu precadere la nivel de nationala.
Daaa, sunt imensi nea Mirciu si Razvanel. Nu pot ei fi comparati cu nimeni :)). Ba, asa ca idee, singurii antrenori romani care au contat vreodata in lume sunt Pisti Kovacs, Emerich Jenei si Loti Boloni, in ordinea scrisa de mine. Atat.
Pacat ca Lucescu sr n-a mai avut loc la nationala din’86 desi avea recomandari excelente. Cel putin din ‘98 incoace merita macar o sansa si cred ca ar fi facut treaba buna. Era cel mai indicat de reconstruit nationala si a fost nevoie de asta de atatea ori. Dar nu a fost preferatul mafiei FRF.
Scrie autorul: „(Anghel Iordănescu) A ratat calificarea pentru Euro 1992”. Din păcate pentru noi Iordănescu nu a fost selecționer în acea campanie de calificare ci Gheorghe Constantin (2 meciuri) și Mircea Rădulescu (6 meciuri). Dacă ar fi fost Iordănescu sau Lucescu ne calificam sigur.
doar politic este mai >, in alte tari sunt ∅
Să compari pe Mircea cu Puiu și pe Răzvan cu Edi e deja prea mult. Mai fraților gândiți-vă unde ar fi arbitrat cei din familia Iordănescu dacă nu erau puși la Națională de politic
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.