Alte știri din fotbal
Raportul medico-legal schimbă tot ce se știa! Adevăratul motiv pentru care a murit Radu Mărginean
0
Dinamo a pierdut ultimul amical din Polonia în fața campioanei din Europa
11
S-a retras Sebastian Colțescu, arbitrul numărul 1 all-time în Superliga: „Libertatea și demnitatea nu trebuie pierdute niciodată în viață”
4
Ofertă neașteptată pentru titularul lui Dinamo: „Este apreciat”
4
Știri din fotbal internațional
Sergej Barbarez a izbucnit în plâns în fața camerelor, după eliminarea Bosniei de la Mondial
0
Bosnia a dat lovitura » Suma câștigată la Campionatul Mondial de adversara României
0
Știm primele 5 optimi de finală de la Campionatul Mondial
0
Înger și demon în SUA - Bosnia » Americanii merg în optimi la Campionatul Mondial
0
Lifestyle
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a căsătorit la 25 de ani » Fiica fostului internațional s-a plâns în ziua nunții: „Au pătruns prin efracție”
0
FC Barcelona și-a prezentat noul echipament. „Inspirat de fațada noului stadion renovat”
0
Mihaela Evi, cea mai sexy antrenoare din România, a anunțat despărțirea după 6 ani: „Loviturile sub centură nu pot fi prevăzute”
8
Celebra fană-topmodel a ieșit în stradă, după calificare: „Asta e pentru toți germanii!”
3
Circulația a fost reluată, inclusiv în stația Piața Victoriei 2, anunță ...
Libertatea
Atentat cu bombă în Monaco. Amanta oligarhului ucrainean este femeia ...
Adevărul
Sfatul lui Titi Aur pentru șoferii prinși în mașină de furtună: „Trebuie să ...
GSP SPECIAL
Elena Mateescu spune că hărțile nu arătau o furtună atât de puternică la ...
Libertatea
Vorbim de niște copii aici. Care sa fim serioși, nu a fost servit cu pase geniale. Copilul Marco ici este ok lângă poartă, dar la acel meci au fost mulți pentru ei, sa dea ei goluri. Acel joc cu toate ca am atacat o echipa de liga a 3-a. România a fost penibilă. La ce echipa am avut trebuia desfăcut apărarea și bătuți la scor mare și cu rezerve. Dar totuși vorbim de Marcovici care a cam ajutat la gol, dar în plus nu a prea fost jucat
Ianis de ce a luat 6 ? E cumva băiatul lui Hagi ? Apropos, toată achipa a jucat de nota 3 !!!
E bine că tot preferi…
mda... tare imi e ca ne linistesc macedonenii.... unde sunt vremurile in care eram SIGURI de locu 2 intr-o astfel de grupa?!
Ca sa fiu realist trebuie sa recunosc ca: - pasa de gol pentru Tosca a fost data (involuntar) de Markovici; - Cordea a avut un rol foarte important in dinamica fazei in urma careia a incris Manea (pentru ca autorul golului sa ramana liber, Cordea a atacat cum a trebuit si unde a trebuit). S-a vazut ca a fost o faza lucrata, fapt recunoscut in presa si de Manea! In plus, este de subliniat precizia pasei lui Ianis Hagi! Dupa pauza a mai fost incercata schema pe partea cealalta, dar adversarii s-au prins iar pasa decisiva nu a mai avut aceeasi precizie. - nationala a dat dovada de soliditate datorita lui Stanciu, R. Marin, Olaru si Cordea, jucatori stapani pe picioarele lor. Iar dupa pauza au fost introdusi Cicaldau si M. Marin, jucatori de acelasi profil fizic. - as fi preferat ca nationala sa aiba o circulatie mai rapida a mingii, iar Markovici sa nu stea ascuns printre fundasii adversi. E greu sa ii oferi pase daca el nu se demarca cand trebuie. E tanar si are timp sa invete, dar as prefera sa invete la echipa de club, nu la nationala.
Un meci slab cu doua goluri și cam atât. Locul 2 din grupa se câștigă cu multa munca.Aseara nu prea sa muncit.Oricum și dacă prindem baraj nu avem cum sa batem pe cineva la baraj.Jucatorul roman din păcate are multe lipsuri.Gica Popescu era libero și mai și dădea goluri.Alte vremuri alți jucătorii.
absolut corecta observatia ta, chiar vroiam sa pun comentariu pe aceasta tema dar tu ai pus punctul pe I. Au fost n faze in care Hagi, Stanciu, Marin si Cordea au preferat sa incerce suturi fanteziste decat sa puna o pasa catre acest copil care a alergat si s-a zbatut sa se demarce sa incerce sa primeasca dar mereu era lasat cu ochii in soare. A incercat de toate sa iasa in lateral sa vina la 16-20 de metri sa sprinteze spre poarta absolut nimic.
În ce publicație sau emisiune ai văzut tu vreo intenție de vopsire a lui Markovic? Dacă poți, dă câteva exemple.
Iarna nu-i ca vara, daca ti-e frica de lup nu intri-n padure, cu sau fara cratima si logica postarile acelasi gust are.
Cand joci cu o echipa modesta si cand totusi decizi sa joci cu un varf adevarat pe teren, fa tata niste scheme de joc cu invaluiri si centrari pe varf sau impune-le jucatorilor sa joace cu varful. Aseara am vazut un jucator (Markovic) efectiv izolat de catre coechipieri. IN prima repriza, Markovici nu a primit nicio pasa, nu a fost lansat de niciun coechipier desi el s-a demarcat, a iesit la combinatii. Degeaba. Ianis, printisorul, efectiv l-a ignorat tot meciul, a preferat pasa inapoi la Stanciu sau la Marin. Pe dreapta, Cordea la fel. Abia in repriza a doua, Stanciu i-a centrat in mijlocul careului. Tot in repriza a doua, Markovic a iesit la 30 m de poarta adversa pentru a-si lua singur mingea. Am mai spus-o si alta data, o repet.... pana cand nu vor fi distruse bisericutele la nationala, noi nu vom mai avea rezultate importante.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.