Alte știri din fotbal
Nuno Campos le dedică victoria cu Rapid: „Am suferit în unele momente, dar vă spun că am arătat asta”
0
Cu capul spart, Opruț a decretat: „Dacă este 100% fizic, este cel mai bun din România!”
0
„Cine e pe primul loc?” » Ce s-a întâmplat pe teren, imediat după Rapid - Dinamo: bucuria „câinilor” și deziluzia giuleștenilor în imagini
0
Karamoko, emoționat după ce a adus victoria lui Dinamo în derby-ul cu Rapid: „A fost o perioadă foarte grea”
0
Știri din fotbal internațional
Sorescu l-a salvat pe Rădoi în prima etapă cu o execuție în stilul lui Cristiano Ronaldo
4
Nou-venitul la Inter i-a adus victoria lui Cristi Chivu în ultimul amical al verii
0
Debut de coșmar pentru Kevin Ciubotaru la noua echipă
0
Djed Spence, oficial la Inter: „Exact asta veți vedea din partea mea”
0
Lifestyle
Bernadette Szocs s-a relaxat la piscină: „Sărutată de soare”
8
Anamaria a aflat decizia judecătorilor în procesul cu superstarul Luka Doncic: ce se întâmplă cu cele 50 de milioane de dolari
0
Vestea momentului la Timișoara: Guvernul a deblocat construirea noului stadion „Dan Păltinişanu” » Când va fi gata
7
Cristiano și Georgina au semnat contractul prenupțial » Detalii noi de la cea mai discretă nuntă a anului
0
Motorina standard se ieftinește cu 68 de bani pe litru de la ora 24.00, în ...
Libertatea
Care sunt șansele ca R. Moldova să renunțe la independență pentru a intra ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Cod roșu de incendii în Caraș-Severin: 300 de hectare mistuite de flăcări, ...
Libertatea
Germania oricum o sa câștige tot.. locul 1 e cam achitat.. fără dubii.. bătaie e pentru locul 2..iar Macedonia cred cu tărie ca e o candidata serioasa la locul 2..iar Islanda o sa aibă de furca cu ei.. deci cu atât mai importanta e victoria asta.. chiar dacă le alocuri a fost obținută cu greu.. cred ca în unele momente ne puteam desprinde și la 3-0
Atatea bucurii ai avut si tu, mosule. Etapa urmatoare te bucuri de victoria CFR-ului?
apararea se face in echipa. Jocul de fotbal se face in echipa. Asa functioneaza lucururile. Atacantii si mijlocasii trebuie sa faca presing si sa faca ambele faze. Si aparatorii trebuie sa tine aproape de ei, sa-i dubleze pe faza de aparare si sa-i sprijine pe faza de atac. Il criticam pe Chiriches ca a gafat. Asa este. Dar tot el a deblocat jocul cu pasa de gol. Pana a dat el pasa, numai ocazii la poarta noastra au fost. E o brambureala ce joaca Romania. Fotbal de curtea scolii.
Pregatiti-va de matineu!
Primul care trebuie trezit e chiar Chiricheș. Sau, de fapt, trimis la culcare, cel mult pe bancă. Dar, asta e, toți antrenorii au marote, Rădoi îi are pe Chiricheș și Toșca. Noroc că nu l-a băgat și pe ăla.
Daca jucam cu " mingia" poate nu luam doua goluri , dar am jucat cu " mingEa si am dat trei ! :))
Felicitari echipei Nationale si antrenorului am vazut un fotbal bun de calitate, de la generatia de aur nu am mai vazut o asa buna circulatie a balonului si un asa ritm de joc. Bravo felicitari probabil mai trebuie lucrat la temporizarea cu mingia sa tragem de timp cu mingia la picior sa anulam orice sansa adversarului. Una peste alta un joc entuziazmant. Deci se poate.
Ra2, ar fi bine sa te uiți la meciul nemților cu Islanda. Pai cu jaloanele noastre din apărare nemțile leagă 40 de pase din primul minut și se plimba cu mingea-n poarta. Bai Radoi, chiar și Klopp face din astea, sa conducă 2-0 și sa schimbe atacant pe atacant. Dar Klopp îl are pe Virgil in apărare. Tu habar n-ai ce-i aia.
Exact, Chiricheș era cel care dormea cel mai mult dintre toți
La CE de acum 2 ani cu Germania, foarte talentatul si pilosul Radoi a folosit aceiasi tactica DUSUMSKI:aparare schweitzer si ce-o da Domnul. Am condus de doua ori-cu 1-o si 2-1-pt ca germanii sa se invinga cu...4-2! Tactica frezatului a fost aceea diviziei blindate naziste Wiking din cel de-al doilea razboi mondeal:inainte fara frica de pierderi. Apararea echipei Romaniei a jucat la centrul terenului si am primit4 PATRU goluri pe contraatac! Pagubos antrenor! DILETANT! El nu a invatat ca un atac fara o aparare solida este...0 aventuta! Un lucru este cert:Radoi nu este omul potrivit la locul potrivit! Burlene ia-l de minuta si plecati oriunde. Caraghiosilor!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.