FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - NORVEGIA 1-1

ROMÂNIA - NORVEGIA 1-1 // Victor Pițurcă, dezamăgit de strategia României: „Aveai 1-0, trebuia să faci tranșee acolo!”

Articol de GSP - Publicat marti, 15 octombrie 2019 23:56

România a fost egalată dramatic de Norvegia în minutul 90+2 și a terminat la egalitate, 1-1, în preliminariile EURO 2020.

Victor Pițurcă, fost selecționer și actual antrenor la U Craiova, a vorbit despre meci și a spus că jucătorii au greșit la golul norvegienilor pentru că nu au închis bine spațiile.

„La golul lor a fost o fază în care nu ne-am marcat bine adversarii. A fost un gol venit pe calitățile norvegienilor, centrare și gol cu capul. Cei care trebuiau să facă marcajul, trebuiau să o facă mai bine. Era de așteptat că în ultimele minute vor fi multe mingi în careu.

La gol a fost o greșeală de marcaj. Toată lumea trebuia să fie în acea zonă. Erau spațiile mari. Aveai 1-0, trebuia să faci tranșee acolo. Ar fi fost o mare victori. E păcat, am avut meciul în mână”, a declarat Victor Pițurcă la TV Telekom Sport.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”