Alte știri din fotbal
Un fotbalist crescut de FCSB, campion al României, pe radarul lui U Cluj
0
Gică Hagi: „Craiova o să aibă cei mai mulți jucători la lot” » Iată cele 7 nume!
0
Peluza Cătălin Hîldan continuă protestul: „Trebuie să se supună!”
1
„Ați discutat cu Mitriță?” » Ce a răspuns Hagi: „Când un jucător ia această decizie, ce să mai faci?”
0
Știri din fotbal internațional
Ionuț Radu candidează pentru „Jucătorul Sezonului” la Celta » Ce loc ocupă acum în topul preferințelor fanilor
0
Liverpool, Chelsea și Man United, la coadă pentru căpitanul lui West Ham
0
Stadion nou de 10.000 de locuri după parcursul istoric din Liga Campionilor
0
Cum a făcut doar un slide în PowerPoint diferența în favoarea lui Cristi Chivu: „Eu vreau asta, asta și asta...”
0
Lifestyle
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
2
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
Au plătit-o cu doar 155 de lei, după o lună și jumătate de muncă. „Am depus ...
Libertatea
Pericolul ascuns din vacanțele în Egipt. Cazul fetiței care a murit după un ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Medicul Dorel Săndesc, condamnat definitiv la închisoare cu suspendare. ...
Libertatea
Da, avem cu zecile... Zi-mi tu cine e mai bun în momentul asta? Dacă te uiți la restul echipelor, toți au jucători naturalizați. Deci unde ar fi problema?
@4_3_3. La final sper sa fi la fel de mandru de romanasii tai.
Doua meciuri ramase de jucat. Doua rusini mari ne luam
Ei, ce să caute ăla la națională? Avem destui jucători români de valoarea lui, sau chiar peste, pe acel post. Și ar fi chiar o prostie, să fi schilodit echipele de L1 cu regula lui pește de doi jucători U21, ca să ajungem să naturalizăm stărini second hand pescuiți de prin ligile inferioare de afară. Apoi, problemele mari sunt în defensivă momentan. De la CFR mai bine ar vorbi de Burcă, el chiar ar merita să joace titular la națională.
Putem sa tot dam cetatenie lui Omrani, daca *** nu-l impresariaza n-are nicio sansa.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Stiu, dar daca se invoca interesul national, vezi cazul lui Albert Saritov, luptatorul rus care a luat bronz pentru Romania la JO 2016, se poate mai repede (asta a primit-o in cateva luni). La fotbal insa, chiar daca iei cetatenia mai repede, tot trebuie sa joci cinci ani in campionatul intern. Uite, exemplu cazul Adrian Rus. A plecat in Ungaria la 18 ani, a primit cetatenie maghiara, apoi a jucat pentru Romania U21 la Euro 2019. Conform regulamentului FIFA, el putea juca la nationala mare pentru Ungaria, pentru ca avea cetatenia inainte sa joace pentru Romania U21. Pana la urma, se stie povestea, a ales Romania si la seniori.
si pentru cetatenia romana termenul este tot de 5 ani, asa ca...vorbim discutii )))
da, dar nu a jucat la fcsb si nici la viitorul si nici nu e machidon
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.