FOTBAL  »  NATIONALA  »  EURO 2019

ROMÂNIA U21 - ANGLIA U21 4-2 // VIDEO Vezi AICI rezumatul meciului România U21 - Anglia U21 » Golurile unei seri memorabile

Anglia - România, foto: Raed Krishan +2   FOTO
Anglia - România, foto: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 iunie 2019 09:19

România U21 a reușit un meci perfect și a câștigat meciul cu Anglia u21, scor 4-2, obținând a doua victorie de la Euro 2019.

Meciul a fost unul dramatic, scoarta partidei fiind decisă de Florinel Coman, care a marcat două goluri și a obținut un penalty.

După 0-0 la pauză, România a evoluat spectaculos în repriza a doua, marcând de patru ori.

Vezi AICI rezumatul meciului România u21 - Anglia U21 4-2