Alte știri din fotbal
În plin scandal de pariuri, Damjan Djokovic a evoluat azi pentru CFR Cluj
0
Surpriză: Emmanuel Yeboah a semnat în Superliga, la 3 ani după despărțirea de CFR Cluj
0
Eddy Gnahore și-a modificat mesajul de adio pentru Dinamo! Ce a șters francezul
1
Vlad Chiricheș, așteptat la echipa din Liga 2: „Am discutat pe tema asta”
0
Știri din fotbal internațional
Argentina - Egipt 3-2 » REMONTADA de science-fiction la Atlanta! Cu Lionel Messi în frunte, „pumele” întorc scorul în 13 minute și merg în sferturile Campionatului Mondial!
31
Virus în cantonamentul Norvegiei, cu 5 zile înaintea „sfertului” de la Mondial cu Anglia!
0
Start în preliminariile Ligii Campionilor! Azi se joacă 10 meciuri din turul 1, inclusiv posibila adversară a Craiovei
0
Lionel Messi, primul fotbalist care ratează două penalty-uri în aceeași ediție de Campionat Mondial
5
Lifestyle
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
23
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
7
A luat pauză de la fotbal! Unde s-a refugiat cea mai sexy fană din Superliga: „Îți taie respirația!”
3
Înarmarea, mai ales a Europei, linia principală a summitului NATO de la ...
Libertatea
Ieșean lăsat cu un credit de 40.000 de lei pe numele său. Escrocul a ...
Adevărul
Arenă unică în România! Un bloc de locuințe este chiar în spatele Tribunei ...
GSP SPECIAL
Orașul care se scufundă. Raportul cercetătorilor de la Institutul de Fizică ...
Libertatea
Te pomenești că pică în cupă cu Dinamo. :))
Meritele lui Ianis Hagi sunt incontestabile. Tocmai din acest motiv, cu atât mai regretabilă mi se pare maniera neprofesionistă în care presa alege să aducă un singur fotbalist în prim plan (cel puțin în titlu), deși toți sunt tineri, talentați, la început de drum și ar trebui să aibă parte de o expunere mai obiectivă.. și să nu se uite doar la numele "Hagi". La seniori, e altceva, se înțelege. Vorbim de alt nivel, unde jucători consacrați fac de multe ori diferența și sunt prezenți în lumina reflectoarelor. Bine, este posibil să mă înșel eu, să mă tragă cumva, încet-încet, ramoleala, sau și mai rău, (Doamne ferește!) corectitudinea politică a neo-marxiștilor..! Mai bine uit să-mi iau medicamentele de tensiune, decât sa ader vreodată la ăștia..! Și așa mi-am făcut destui nervi azi cu caricatura Serenei..
Un mare BRAVO pentru tricolorii mici. Dar nu vi se pare bizar ca ziarul de impachetat peste nu are pe site nici macar o stire minuscula despre faptul ca Rapid (liga a treia) tocmai a eliminat din Cupa Daco-getica, echipa care sezonul trecut a jucat in prima liga? Nu e o chestie care se intampla foarte des, iar Rapidul e o specialista a cupei, isi poate propune mai mult.
Eu in 29 de ani de exil nu am cunoscut nici un roman . Doar am intilnit citiva . La inceput in Londra nu erau decit 100 de romani . Acum sunt de 100 de ori mai mult . M-am " uschit" la timp . Nici pe coasta de vest nu am intilnit nici unul .
E jenantă lipsa asta de măsură, de echilibru, pe care o au majoritatea românilor. De aceea nici nu reușesc să aibă continuitate în performanțe. De aceea nu reușesc să rămână titulari pe-acolo pe unde merg. Au câteva reușite sporadice și se cred zmei, iar presa îi ridică în slăvi. Hagi jr. a făcut o partidă peste ceea ce reușește el în mod obișnuit, e drept, dar e departe de anvergura unui fotbalist adevărat. Plus că golul a fost înscris cu ajutorul vântului. Incontestabil, vorba lui Cornel Dinu!
Nu trebuie să contestăm meritul fotbalistului, a înscris un gol de generic, nu mulți reușesc asta. Cu briză, fără briză, a înscris un gol superb.
:)))))
Ca de obicei, osanale închinate de presa de tip "Scâtenia" odraslei lui Hagi, de parcă fotbalul nu ar fi sport de echipă și ar juca Ianis de unul singur. Sincer, citind un asemenea titlu, te cuprinde senzația de jenă/rușine. Eu, cel puțin, așa simt.
esti invidios ca nu a batut vantul dupa cum ai respirat tu?! :D hahaha
Superba victorie a echipei de tineret! Si zi de glorie pentru Ianis Hagi! Acum Gica Hagi il poate vinde mult mai scump la cluburi straine cu bani multi! Dar ce sacrificiu nu face un tata crestin pentru tara sa, decat sa-si vanda fiul cat mai scump?! :O Nu e paradoxal?!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.