FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U21 - IRLANDA DE NORD U21

ROMÂNIA U21 - IRLANDA DE NORD U21 // FOTO România U21, dezavantajată de arbitru! Penalty clar neacordat în finalul primei reprize

Articol de GSP - Publicat luni, 14 octombrie 2019 21:37

În prelungirile primei reprize a meciului România U21 - Irlanda de Nord U21, la scorul de 0-0, a avut loc cel mai controversat moment.

Andrei Ciobanu, 21 de ani, a pătruns în careu și a fost blocat de mijlocașul Alistair Mccann, care a intrat prin alunecare. Arbitrul sloven Nejc Kajtazovic a acodat corner, în mod eronat.

Reluările au arătat că Mccan nu a atins mingea, ci doar picioarele lui Ciobanu și trebuia dictat penalty pentru România U21.

+3 FOTO

Urmărește AICI desfășurarea meciului România U21 - Irlanda de Nord U21

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!