FOTBAL  »  NATIONALA  »  AMICAL

România U21, meci cu 4 goluri în compania echipei U23 a celor de la Wolverhampton » Nedelcu, gol în ultimul minut

Articol de GSP - Publicat marti, 27 martie 2018 19:49

Naționala U21 a României a terminat la egalitate, 2-2, meciul de la Wolverhampton, cu formația U23 a clubului care conduce Championship.

Mihai Dobre a deschis scorul în minutul 32, cu un șut de la marginea careului. Englezii au întors scorul în 10 minute. Seal (59) și Ennis (69) au punctat pentru gazde.

România a presat până la finalul meciului și a izbutit să egaleze în cele din urmă, în ultimul minut de joc. Mijlocașul lui FCSB, Dragoș Nedelcu, a trimis în poartă din 10 metri.

Tricolorii vor reveni în țară în această seară.

ROMÂNIA: Căbuz (Tordai, 46) (R. Stoian, 70) - Căpușă (Butean, 70), R. Popa (Al. Pașcanu, 46), Ad. Rus (V. Ghiță, 82), V. Olteanu (A. Radu, 70) - D. Dumitrescu (Dr. Nedelcu, 63), P. Iacob (Oaidă, 46) - A. Ciobanu, V. Costache (cpt.) (I. Hagi, 46), M. Dobre (Fl. Coman, 63) - Ad. Petre (A. Ivan, 63).
Selecționer: Daniel Isăilă

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”