NATIONALA  ·  ROMÂNIA U21

ROMÂNIA U21 // Mirel Rădoi a anunțat lista stranierilor convocați pentru „dubla” cu Finlanda și Irlanda de Nord

Vineri, 25 Octombrie

Mirel Rădoi (38 de ani) s-a decis asupra stranierilor de pe lista preliminară a convocărilor pentru meciurile cu Finlanda U21 și Irlanda de Nord U21 din preliminariile EURO 2021.  

  • România U21 – Finlanda U21 se joacă pe 14 noiembrie, de la ora 20:00, pe Stadionul „Anghel Iordănescu” din Voluntari 
  • Irlanda de Nord U21 – România U21 se joacă pe 19 noiembrie, de la ora 19:30, pe Stadionul The Showgrounds din Ballymena 
  • Meciurile vor fi transmise pe Pro TV și liveTEXT pe GSP.ro 

Nu este nicio noutate de această dată. Mirel Rădoi se bazează pe aceiași stranieri pe care i-a convocat și pentru „dubla” anterioară, cu Ucraina U21 (3-0) și meciul tur cu Irlanda U21 (3-0). 

Stranierii convocați de către Mirel Rădoi: 

Andrei Rațiu (Villarreal/Spania) 
Vlad Dragomir (Perugia/Italia) 
Mihai Dobre (Bournemouth/Anglia) 
Marius Marin (Pisa/Italia) 
Denis Drăguș (Standard/Belgia) 
Adrian Petre (Esbjerg fB/Danemarca) 

PROGRAMUL ROMÂNIEI U21

  • 14 noiembrie 2019: România – Finlanda
  • 19 noiembrie 2019: Irlanda de Nord – România
  • 31 martie 2020: România – Danemarca
  • 4 septembrie 2020: Finlanda – România
  • 8 septembrie 2020:Malta – România
  • 9 octombrie 2020: Ucraina – România
  • 13 octombrie 2020: România – Malta

CLASAMENTUL ACTUALIZAT

EchipăMeciuriPuncte
1. Danemarca 39
2. Finlanda47
3. România36
4. Ucraina 33
5. Irlanda de Nord42
6. Malta31

VEZI ȘI:

Cosmin Contra a anunțat lista preliminară pentru Suedia și Spania! Decizia luată în cazul lui George Pușcaș și Gicu Grozav 

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



Dezvăluirea rușinoasă făcută de Lucian Viziru despre Tania Budi, fosta lui iubită: 'soția mea poate să vă confirme'

Libertatea

Comentarii (1)

kamouniyak  •  25 Octombrie 2019, 17:50

De ce pe Marin il chemi, dar pe Micovschi nu?

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
14:00 Fotbal, Liga 2

Metaloglobus - UTA Arad

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
16:15 Handbal F, Liga Campionilor

Team Esbjerg - Perla Lublin

Digi 2, Telekom 2
16:30 Fotbal, Liga 2

Turis Turnu Măgurele - Universitatea Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
18:00 Handbal M

PSG - Flensburg-Handewitt

Digi 4
19:00 Formula 1, Cursa

Marele Premiu al Braziliei

Digi 2, Telekom 1
20:00 Tenis, ATP

Turneul Campionilor

Digi 1
20:00 Handbal M

Kadetten - Orlen Wisla Plock

Digi 4
22:30 Baschet, NBA

Sacramento - Boston

Telekom 1
Program TV complet

Liga 1