FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U21 - UCRAINA U21 3-0

ROMÂNIA U21 - UCRAINA U21 3-0 // NOTE GSP Olimpiu Moruțan, MVP-ul meciului cu Ucraina U21! Ganea și Drăguș, cei mai slabi de pe teren

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 octombrie 2019 11:58

România U21 a învins-o pe Ucraina U21, scor 3-0, în preliminariile Campionatului European 2021 (Moruțan '75, Ad Petre '81, '90+4).

• România U21 - Irlanda de Nord U21 e programat luni, 14 octombrie, de la ora 20:30, pe Stadionul „Anghel Iordănescu” din Voluntari. Meciul va fi în format liveTEXT pe GSP.RO și în direct la ProTV.

Cel mai bun fotbalist de pe teren a fost Olimpiu Moruțan (20 de ani, mijlocaș ofensiv), care a deschis scorul pe stadionul „Ilie Oană” din Ploiești în minutul 75.

Fotbalistul celor de la FCSB a primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor, cel mai mare calificativ primit dintre cei 28 de jucători folosiți aseară de antrenorii Mirel Rădoi (38 de ani) și Ruslan Rotan (37 de ani).

Olimpiu a fost urmat de Vlad, Boboc, Băluță și Mihailă, care au fost notați cu 7.

5a fost calificativul celor mai slabi jucători din echipa României: George Ganea și Denis Drăguș

VEZI ȘI:

ROMÂNIA U21 - UCRAINA U21 3-0 // FOTO » Back in business! Puștii lui Rădoi au deșirat Ucraina în ultimul sfert de oră și relansează lupta din preliminarii!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”