Alte știri din fotbal
Oribil! Denis Alibec a înjurat copiii din academia Chindiei: „Duceți-vă-n p**a mea”
0
El este alesul lui Kyros Vassaras pentru barajul FCSB - FC Botoșani
0
Florin Gardoș a ieșit la atac după Chindia - Farul: „M-am uitat pe reluări”
0
I-a activat clauza lui Marius Coman! Ce se întâmplă cu atacantul care în martie era convocat la națională
0
Știri din fotbal internațional
Cristi Chivu, întrebat cu cine ține la Cupa Mondială: „Doar la asta mă gândesc”
0
Real Madrid - Bilbao, în ultima rundă din La Liga » Echipe de start
0
Valencia - Barcelona, ultimul meci al lui Robert Lewandowski pentru catalani » Echipele de start
0
Cristi Chivu, de ZECE! Notele primite în Italia, după ultimul meci al sezonului pentru Inter
0
Lifestyle
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui » Virginia posta fix în acel moment o fotografie provocatoare
8
„Timpul nu este de partea Rusiei”: pierderile de pe front și economia apăsă ...
Libertatea
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
CEO-ul unui mare grup de companii compară situația din România cu criza din ...
Libertatea
daca ar fi fost rezultate la nationala nu ar fi interesat pe nimeni ce afaceri au marlanii astia ..dar rezultate ioc si bani pe ei fara numar ,e strigator la cer ..la brutarie cu ei !!
Urmeaza lovitura decisiva pentru varan!!!
Daca Capatina a declarat acum zece minute la iesirea din tribunal ca el si Basescu sunt nevinovati si a fost o cursa a Varanului si Latrinelor atunci si Mircea Sandu este liber sa declare la fel. :)))))))))))))))
Cine a zis ca n-au fost folositi in folosul fotbalului romanesc? ;-) Pana la urma, astia-s banii cu care s-a tratat presedintele FRF de cancer!!!
corect, bravo...asta incercam si eu sa explic, dar ai facut-o mult mai bine. cu o mentiune: ESTE ilegal sa conduci prost o firma, daca o faci intentionat si aduci prejudicii altora (in special statului). nu a fost insa cazul aici, nimeni nu a fost prejudiciat. dar a fost bataie de joc, pt ca banii aceia PUTEAU fi folositi in alte scopuri, care sa ajute fotbalul romanesc.
Sa nu se mai numeasca Romania ci Nationala lui Sandel, ori a lui Burlanel ori Nationala 66 si atunci nu mai are nimeni de comentat.
Nu cred că "ei au adus banii", chiar dacă Mircea Sandu și restul de oameni de pe listă au demarat procesul care a rezultat acea infuzie de capital. În definitiv, Mircea Sandu și restul oamenilor de acolo sunt plătiți să-și facă treaba, așa că această premiere suplimentară nu prea avea sens. Oricum, nu cred că e ceva penal aici, pur și simplu bătaie de joc. Însă sunt perfect de acord cu tine că suntem proști.
Si cica nu sunt bani pentru academii, pentru organizarea unor competitii de juniori, pentru ca nesatulii au bagat in buzunare cu ambele maini. Asa se practica si la companiile unde statul e actionar majoritar. Daca ramane un ban in plus..pac la cine trebuie in buzunare, ca doar nu s-ar reinvisti sau s-ar acoperi o groapa ori s-ar renova o scoala, un spital. Pana nu se vor da legi clare si aspre, romanul nu se va trezi la realitate. Aici cardasia era mare, era o structura mafiota bine organizata, unde toata lumea avea de castigat in detrimentul fotbalului romanesc.
FRF e instituție privată, nu e a "statului". Mai degrabă poți asocia FRF cu o companie privată, care are o președinte (Sandu), un Consiliu de Administrație (CEx) și o Adunare Generală a Acționarilor (reprezentații cluburilor). Dacă un acționar vine cu propunerea ca președintele să primească un bonus imens și toți ceilalți acționari votează în favoarea măsurii, asta e. Nu e ilegal să conduci prost o firmă. Problema e statutul FRF, care e stat în stat, deși reprezintă România. Numai că și UEFA și FIFA lucrează similar (chiar a fost un documentar recent despre FIFA și CM din Brazilia), așa că nu ai ce să faci decât să accepți că suntem niște fraieri.
Nu cred ca jurdic exista notiunea de "abuz in serviciu" in sectorul privat ...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.