Alte știri din fotbal
Slovacia - România, meciul consolării, cu gândul la Mircea Lucescu » Echipa probabilă a „tricolorilor”
0
Ministrul Apărării, despre Steaua: „În această săptămână anunț metoda prin care eliminăm bariera promovării”
0
CFR Cluj nu mai scapă de necazuri: impresarul mijlocașului solicită insolvența clubului! + Ziua Z în Gruia pentru plata datoriilor de peste un milion de euro
0
Buletinul medical la FCSB: „Probabil va fi apt pentru meciul de la Galați. El are laringită”
0
Știri din fotbal internațional
Cristiano Ronaldo se implică! Nu-l vrea lângă Messi pe fostul coechipier de la Real și Manchester United
0
Au dat afară selecționerul cu 79 de zile înainte de Campionatul Mondial!
0
Cere ca jucătorii lui Arsenal să fie suspendați după ce au „dezertat” de la naționale!
0
Dzeko, ironic: „Nu mai e Italia de altădată. Dacă le-a fost frică de Țara Galilor...”
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
2
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Toți rușii să lucreze în ture de 12 ore, inclusiv sâmbătă, propunerea unui ...
Libertatea
Resursa rară găsită în vechile mine din Apuseni. Ignorat mult timp, telurul ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Ramona Miletic, românca ajunsă viceprimar în Viena: „Percepția austriecilor ...
Libertatea
Mutu nu intra titular . Tine minte ce ti-am spus acuma .
astia de la gsp habar nu au ce inseamna interceptie ... interceptie nu inseamna cand suteaza sau centreaza un adeversar in tine cum a facut Cocis ( eu m-am uitat atent la el) , interceptie e atunci cand furi mingea adeversarilor atunci cand paseaza ... Cocis doar a blocat centrarile .
cordos asta e un copil...
Romania poate ca este peste Turcia si Olanda doar la organizare, determinare si grup unit. In rest, oricum ai da-o, cele doua Nationale sunt peste a noastra. Nu inteleg de unde pana unde Romania este peste Turcia si Olanda ? Avem noi jucatori cumva la Milan, Liverpool, Atletico Madrid ? Este campionatul Turciei sub al Romaniei cand aia au echipa an de an in Liga si au jucatori pe care dau si zeci de milioane de euro iar salariile sunt cel putin duble fata de cele din Romania, iar prin Turcia, Kuyt are 4 milioane pe sezon, la noi se da 4 la o echipa intreaga de vreo 25-30 de jucatori. Cred ca exagerezi, ramai cu picioarele pe pamant.
cordos tu n-ai nicio treaba ... mai bine renunta sa postezi . Chpciu niciodata nu o sa fie al doilea varf , pt ca principalele lui calitati sunt viteza si forta , nu controlul mingii . Dupa parerea mea o sa il bage pe Mutu in locul lui Stancu si Chipciu in locul lui Grozav . Dupa parerea mea trebuie sa jucam pe banda dreapta , olandezii stau foarte rau pe partea aia .
Corect
sunt inalti, nu-i bai ca-i atacam pe jos... totusi Marica cred ca joaca! e mai bine. Superstar, ai dreptate, Marica e bun!!! totusi ai nevoie de un atacant inalt. HAI ROMANIA, TE IUBIM! MAINE PE STADION CU TOATA FAMILIA
Daca joci cu Grozav acolo, practic joci cu un om minus. Grozav nu are nici fizicul si nici experienta necesara pentru un asemenea post. Daca ai observat de cele mai multe ori noi aruncam mingea in fata, pe varf, daca acolo nu este un varf puternic care sa tina de minge, sa stie sa devieze sau sa aiba forta sa patrunda, atunci nu facem nimic. Mingea s-ar intoarce inapoi in jumatatea noastra si numai acolo s-ar juca. Nu inteleg de ce nu va place Marica, baiatul asta de cate ori a venit la Nationala a jucat chiar bine si a dat totul. Iar ca ai zis si de Stancu, uita-te cat de defensiv a jucat Stancu, a jucat perfect tactic.
Auzi nu sunt inalti.Pai astia ce sunt: Vlaar-1.89 , Douglas-1.92
Atacantul "de gura portii" are si el rolul lui.Daca jocul se va concretiza jocul pe benzi ne trebuie un atacant puternic in mijloc care sa se bata cu fundasii centrali olandezi si sa puna piciorul gen Marica/Stancu.Ceva in genul lui Pizzaro ,omu` asta nu se misca foarte mult ,sta doar in careu,dar din 3 ocazii pe care le are 2 sunt goluri.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.