FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - POLONIA, VINERI, 21:45, TVR 1, GSP.RO

Surpriza din lotul României pentru meciul cu Polonia atacă: "Până acum, nu am primit nici măcar un telefon!"

Articol de GSP - Publicat luni, 07 noiembrie 2016 15:13

Gicu Grozav, 26 de ani, este una dintre surprizele lui Daum pentru meciul cu Polonia, din 11 noiembrie, din preliminariile CM 2018.

Mjlocașul lui Terek Groznîi a vorbit despre decizia lui Daum și îi acuză pe foștii selecționeri, despre care spune că nu l-au căutat deloc.

"Schimbarea selecționerului a fost o șansă și pentru mine. Acum am fost chemat, dar până acum nu am primit nici măcar un telefon ca să se vadă ce fac sau dacă mai trăiesc. Mă bucur că am venit după atâta timp. Sunt foarte bucuros și abia astept să ajung în cantonament.

Nu am vorbit cu selecționerul. Mă gândesc că o să vorbesc acum, în cantonament. Am vorbit cu Gabi Torje și mi-a spus cum procedează, cum obișnuiește să facă antrenamentele și programul.

Având în vedere că am jucat constant în ultima perioadă, zic că trebuia să fiu la națională. Mi-ar fi plăcut sa fiu în lot la EURO, dar am și eu partea mea de vină pentru că nu m-am putut impune.

De când nu am mai fost eu la națională au apărut mulți jucători tineri și de valoare. Meciul cu Polonia este foarte greu și important. Trebuie să ne mobilizăm pentru a-l câștiga. Trebuie să dam totul ca să scoatem maximum din acest meci", a declarat Grozav la TV Dolce Sport.

18 meciuriare Grozav pentru România, marcând și 3 goluri

  • România-Polonia se joacă vineri, 11 noiembrie, de la ora 21:45, pe Arena Națională, în direct pe TVR 1 și live-TEXT pe GSP.ro

Citește și:
Un gol în prelungiri a readus-o pe Tottenham pe loc retrogradabil! + „Boxerul” Radu Drăgușin
Campionate
Un gol în prelungiri a readus-o pe Tottenham pe loc retrogradabil! + „Boxerul” Radu Drăgușin
„Am fost milițian 20 de ani, aș merita o pensie” » Ion Țiriac: „Am avut norocul să-mi cadă din cer”
Tenis
„Am fost milițian 20 de ani, aș merita o pensie” » Ion Țiriac: „Am avut norocul să-mi cadă din cer”
CFR Cluj - U Cluj, derby la cote maxime în lupta la titlu! Lukic s-a accidentat la încălzire
Superliga
CFR Cluj - U Cluj, derby la cote maxime în lupta la titlu! Lukic s-a accidentat la încălzire
Turcii, nemiloși după debutul lui Rădoi: „A surprins pe toată lumea”
Stranieri
Turcii, nemiloși după debutul lui Rădoi: „A surprins pe toată lumea”
ULTIMA ORĂ A 3-a zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Motorină mai ieftină de 9 lei - doar în stațiile Petrom
Profit.ro
ULTIMA ORĂ A 3-a zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Motorină mai ieftină de 9 lei - doar în stațiile Petrom
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (2)
arsenie_b
arsenie_b  •  07 Noiembrie 2016, 17:11

Redegistul asta batran cu moaca de hitler prespalat convoaca toate gloabele uitate de sfantu asteapta! Apropo, florescu si cocis inca mai sunt in activitate, pe ei de ce nu ii mai convoaca?? Sunt jucatori de mare, mare valoare!

kos_tyn
kos_tyn  •  07 Noiembrie 2016, 16:59

uite ca la ce a convocat mosulica ai si tu loc

Vezi toate comentariile (2)
Comentează