FOTBAL  »  NATIONALA  »  CANTONAMENT

UPDATE Amical dat dispărut » Din trei jocuri cerute de Iordănescu, acum sînt două

Articol de GSP - Publicat marti, 26 ianuarie 2016 11:56

România a început ieri un cantonament în Turcia, care se va desfășura pînă pînă pe 6 februarie.

15:30

UPDATE: România avea șansa de a juca al treilea amical contra Republicii Moldova, dar FRF a refuzat, iar "tricolorii" vor avea doar două amicale.

Știrea inițială:

În acest cantonament, naționala lui Iordănescu trebuia să dispute trei partide amicale, contra celor de la Torpedo Kutaisi, Zimbru Chişinău şi a naţionalei Turkmenistanului.

Cu toate acestea, amicalul cu naționala Turkmenistanului nu este anunțat de site-ul FRF și nu se știe dacă se va mai disputa sau dacă va fi înlocuit cu o partidă de verificare cu altă echipă.

"Urmează intrarea în ritmul programului propus de staff-ul echipei naționale și cel puțin două partide amicale, pe 30 ianuarie contra formației Torpedo Kutaisi (Georgia), iar pe 2 februarie împotriva echipei Zimbru Chișinău (Moldova)" se arată pe site-ul FRF

Pentru al treilea amical din stagiu de pregătire, FRF a avut de ales între a disputa un amical cu Turkmenistan sau cu Moldova, preferînd prima variantă.

Citește și:
CFR Cluj - U Cluj, derby în lupta la titlu! Atmosferă încinsă în Gruia
Superliga
CFR Cluj - U Cluj, derby în lupta la titlu! Atmosferă încinsă în Gruia
S-a produs despărțirea la FCSB: „Și-a luat adio de la băieți, s-a terminat”
Superliga
S-a produs despărțirea la FCSB: „Și-a luat adio de la băieți, s-a terminat”
Un gol în prelungiri a readus-o pe Tottenham pe loc retrogradabil! + „Boxerul” Radu Drăgușin
Campionate
Un gol în prelungiri a readus-o pe Tottenham pe loc retrogradabil! + „Boxerul” Radu Drăgușin
„Am fost milițian 20 de ani, aș merita o pensie” » Ion Țiriac: „Am avut norocul să-mi cadă din cer”
Tenis
„Am fost milițian 20 de ani, aș merita o pensie” » Ion Țiriac: „Am avut norocul să-mi cadă din cer”
ULTIMA ORĂ A 3-a zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Motorină mai ieftină de 9 lei - doar în stațiile Petrom
Profit.ro
ULTIMA ORĂ A 3-a zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Motorină mai ieftină de 9 lei - doar în stațiile Petrom
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (16)
479442462207434
Ionut Zamfir  •  26 Ianuarie 2016, 14:20

Sunt curios daca in toamna un astfel de ,,turneu de pregatire,, a votat Comitetul Executiv . Sincer, eu ma mir ca celelalte echipe au acceptat sa se lipseasca de jucatori pentru o astfel de mascarada de turneu. O explicatie ar fi (la unele) faptul ca si Steaua urma sa dea 6, cei mai multi, si astfel era cea mai dezavantajata, in raport cu ele (Dinamo, Pandurii, Astra). Nici nu au putut gandi ca Reghe se va tine tare pepozitii, de aceea si aceste proteste acum. Sumudica a primit o lectie de cum se comporta o adevarata echipa profesionista (poate singura). Da, isi urmareste interesul, isi face, si respecta un program de pregatire bine stabilit. Nu-si compromite sansele la obiectiv(e) pentru susanale.

1059109910783295
Luci Luci  •  26 Ianuarie 2016, 18:46

Macar de erau meciuri amicale macar cu ceva nationale africane, insa se joaca impotriva unor cluburi super slabe. Jucatorii care vin sa rereprezinte nationala nici nu vor simti ca or imbracat tricourile galbene.

bumix
bumix  •  26 Ianuarie 2016, 17:06

Daca o cere interesul national or juca si cu aia de prin Taigaua ruseasca ca doar l-a avut sef pe marele OPREA ,nea puiu ma asteptam la altceva de la matale ,dar se vede din avion de ce parte esti cu steaua .acum chiar esti penibil cu cererea de sanctiuni si alte gogomanii

Vezi toate comentariile (16)
Comentează