Alte știri din fotbal
Premieră la Hermannstadt - FCSB: primul jucător născut în 2010 a jucat în Superliga
0
Ovidiu Ioanițoaia comentează angajarea lui Baciu la FCSB: „S-a ales praful!”
0
Eventul cu Universitatea Craiova are urmări pentru Olexandr Romanchuk
0
Planul secret din vestiarul Craiovei! Mihai Rotaru va băga mâna adânc în buzunar
0
Știri din fotbal internațional
Ce a făcut Lautaro Martinez când a aflat că Inter l-a pus antrenor pe Cristi Chivu
0
Andrei Rațiu, gest viral în Spania: a intrat să cumpere kebab, dar a sfârșit prin a da de băut la toată lumea
0
Haine noi pentru elevii lui Cristi Chivu » Modelul istoric după care sunt inspirate
0
Bournemouth - Manchester City, confruntarea care poate decide matematic titlul din Premier League » Echipele probabile + cote
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Despre ce e „Fjord”, filmul cu Sebastian Stan, regizat de Cristian Mungiu ...
Libertatea
Ce ne așteaptă dacă președintele nu reușește să facă un guvern stabil. ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Cât lucrează bucătarii care câștigă 3.000 de euro în Croația și Muntenegru. ...
Libertatea
Nu-l mai comparati pe Rusescu cu Keseru! De Claudiu nu prea am ce zice bun.
Campionatul Germaniei si al frantei in mumentul de fata este muuult peste cel al Italiei. Valoarea unui jucator este 10% talent si 90% munca. Se pare ca ucatorilor romani le lipsesc cei 90%. Iar povestile cu are nu are valoare de echipa x sunt doar povesti. Daca joaca are valoare de echipa respectiva iar daca nu joaca nu are valoare de echipa respectiv.
5 goluri in 13 meciuri la Braga, pai n-a jucat decat jumatate de sezon. Braga l-a vrut, dar n-a avut bani. Nu mai manipula, Rusescu a fost printre cei mai buni acolo! Desi Sporting nu e vreun Porto sau Benfica, deci nu poti marca goluri multe. A si ratat mult, bare de exemplu, altfel avea o rata de goluri incredibila pentru o formatie ca Braga. Braga este sub Steaua. Rusescu are valoare cam de Sporting. Adica a 3-a din Portugalia, nu a 4-a.
Torje a fost incredibil de bezmetic in ultimele lui meciuri de la nationala. Cand jucase cu Grecia acum cativa ani in amical, a fost poate de rezerva sau chiar de titular la nationala. Peste Chipciu n-a fost nici atunci desi facuse un meci bun cu Grecia (3-1). Acum nu poate concura nici cu rezervele de la nationala: Enache si Adi Popa. Eu il chemam pe Popa in locul lui dar Enache era oricum prima optiune cum a si fost de altfel. Pacat de Barbut ca e in liga a doua.
Eu zic ca Burleanu ar trebui sa bata fierul cat e cald. Altfel riscam sa ramanem cu Pitzurca in continuare belea pe capul nostru. Daca pana acum nu am putut scapa de el din cauza unei clauze, acum cred ca n'o sa poata scapa el de noi, tot din cauza unei clauze.
Cu 120Km/h ca Trabantu', ce Sevilla tu visezi? Stancu nu s-a putut impune la o echipa de pluton din Portugalia.
Gardos? Are valoare de Southampton. Chiriches chiar are valoare de Tottenham. In cateva luni n-o sa mai discutam la acest nivel. Cand Rusescu a plecat la Sevilla, n-am fost sigur ca reuseste pentur ca il comparam cu alti atacanti de acolo. Torje de exemplu n-are valoare de primele 4 in Serie A si de primele 4 sau cel putin 2 in Bundesliga, dar avea valoare de Udinese. Nu stiu ce s-a intamplat cu el.
Pe mine n-o sa ma vezi niciodata ca apar un jucator prost (slab) doar pentru ca e roman. Vorbesc din obiectivitate, si urmaresc fotbal de la 4-5 ani. Daca Dinamo avea o tripleta magica, sau 4-5 super jucatori, fiti siguri ca ii doream la nationala. Dar Steaua a fost trendul in ultimii ani, nu ca am eu ceva cu Dinamo.
Cred ca Burleanu vrea si o parte din banii de clauza, dar si timp pentru a gasi pe cine sa puna in loc. Aproape ca bag mana in foc ca nu au tatonat pe nimeni serios pana acum, desi se stie de ceva timp de intentiile lui Piturca. In conditiile astea, sa nu ajungem din lac in put...Ne trebuie totusi un antrenor care sa reprezinte cat de cat o certitudine...
Si de ce ma rog trebuie sa fi nebun sa faci asta? Pana in urma cu ceva timp, ar fi fost dispusa Federatie sa ii plateasca clauza si sa plece daca ar fi avut banii necesari. Iar acum cand ai ocazia sa scapi de el gratis, tu ce faci?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.