Articol de GSP - Publicat luni, 20 iunie 2016 20:01
Anghel Iordănescu își termină contractul cu echipa națională la capătul unui Campionat European dezamăgitor, România fiind eliminată încă din grupe, unde a terminat pe locul 4.
FRF are mai multe piste pentru înlocuirea lui Iordănescu, printre acestea fiind Mircea Rednic și Laurențiu Reghecampf. De altfel, cei doi sunt propuși și de Marius Șumudică la cârma naționalei.
"Nu cred în varianta cu antrenor străin. Sunt antrenori români care pot conduce naționala în momentul de față.
Eu am spus de Rednic, dar cred că și Reghecampf ar fi o soluție foarte bună, poate chiar împreună cu Neubert.
Eu n-am încă experiența necesară și îmi văd de drumul meu. Știu cât îmi ajunge plapuma. Am una scurtă aici și mă învelesc doar cât pot. Îmi văd lungul nasului, nu se pune problema și nu cred că aș putea fi selecționer.
Mie îmi place să muncesc zi de zi și nu mă văd selecționer. Nu aș putea să mă duc să văd meciuri, să am activitate doar o săptămână la 3 luni", a declarat Marius Șumudică la Digisport.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial