Comentarii (12)
marian0904
marian0904  •  04 Octombrie 2018, 10:11

Felicitari celor care au contribuit la ambele performante! Si mult succes celor care vor sa duca mai departe fotbalul de la noi! Speranta moare ultima! Pai cine se gandea ca Steaua, care nu trecuse niciodata de primul tur in CCE, va da lovitura?

mosvasile
mosvasile  •  04 Octombrie 2018, 08:51

***

ion.ionescu
ion.ionescu  •  04 Octombrie 2018, 08:39

Totul e subiectiv în fotbal şi ţine şi de hazard. Steaua '89 a fost mult mai bună ca Steaua '86 dar a avut ghinionul să dea în finală de Milan, o superechipă care spulberase şi Barcelona în semifinale...

spion_kop
spion_kop  •  03 Octombrie 2018, 20:55
Postat de maistor_kokir pe 03 Octombrie 2018, 20:29

Un stelist adevarat si un român adevarat nu va face niciodata comparatie intre cele 2 realizari. Seara lui Duckadam cu cele 4 parade sau noaptea lui Hagi cu golul cu Columbia sunt momente unice in istoria Romaniei, nu doar a sportului romanesc.

corect, totusi nu as exagera fotbalul nu are o pagina in istoria Romaniei comparabila cu Unirea de la 1918 sau Mihai Viteazu.

maistor_kokir
maistor_kokir  •  03 Octombrie 2018, 20:29

catalynn
catalynn  •  03 Octombrie 2018, 19:26

Si tot Razvan a spus ca FC fcsb SA NU e Steaua :-)))) Daca avea cel mai mic dubiu sunt sigur ca fratii nostri de la PAOK l-au lamurit! :-))))

laurentyu1964
laurentyu1964  •  03 Octombrie 2018, 18:57
Postat de Leonard Crassas pe 03 Octombrie 2018, 17:12

Va rog sa faceti si sondajele , cu cel mai performant fotbalist roman si atunci ordinea este (dupa parerea mea) Miodrag Belodedici Cristi Chivu Gheorghe Hagi si Cristi Sapunaru ,Rat, iar cel de al doilea sondaj cu cel mai performant sportiv roman si am impresia ca Ivan Pataikin o depaseste pe Nadia Comaneci

ai probleme mari de exprimare !!!! ca sa fiu decent

laurentyu1964  •  03 Octombrie 2018, 18:55
Postat de rjka pe 03 Octombrie 2018, 18:02

Corect a câștigat cupa dar cine ..? Cupa campionilor a câștigat-o CSA Steaua bucuresti, nu fcsb popesti Leordeni , domnilor becalioti .

nu csa talpan a castigat cupa , STEAUA BUCURESTI a castigat care este ea stie toata lumea ,nu te mai amagii degeaba

rjka
rjka  •  03 Octombrie 2018, 18:02

robotzel
robotzel  •  03 Octombrie 2018, 17:55
Postat de Constantin Valentin pe 03 Octombrie 2018, 17:01

Nu se compara una cu alta.Steaua a castigat Cupa Campionilor Europeni si Supercupa Europei, ca sa nu mai vorbim de inca o finala de CCE jucata plus 2 semifinale de cupa UEFA !!! Nationala a avut o campanie frumoasa la Cupa Mondiala din SUA in anul 1994 incheiata prematur in optimi si cam atat...DESPRE CE VORBIM ???????!!!!!!!!!!!!!!!!