FOTBAL  »  NATIONALA  »  SUEDIA U21 - ROMÂNIA U21

Victorie alb-roşie » România a învins Suedia la tineret, 2-0, goluri Alexe şi Ţucudean

Marius Alexe

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 august 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 15 august 2012 20:59

Naţionala de tineret a României a învins selecţionata similară a Suediei într-un meci de pregătire. Golurile au fost marcate de jucătorii dinamovişti Marius Alexe, în minutul 49, şi George Ţucudean, în minutul 64, din penalty.

Această partidă a fost ultimul test pentru România înaintea meciului decisiv din preliminariile Campionatului European U-21 din 2013, cu Letonia (10 septembrie 2012).