FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U16

Victorie la limită pentru naționala U16 a României! A câștigat primul amical din dubla cu Macedonia

Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 octombrie 2018 14:44

Naționala U16 a României a câștigat cu 1-0 amicalul cu Macedonia disputat la Buftea. La pauză scorul a fost 0-0, deși ambele formații au avut destule ocazii, anunță FRF.RO.

Intrat după pauză, Bodișteanu a scos un penalty în prelungirile meciului, pe care tot el l-a transformat.

Același jucător a fost unul dintre cei mai periculoși adversari, ratând alte două ocazii. Cele două echipe se vor întâlni din nou joi, de la ora 11:00.

România - Macedonia 1-0 (Bodișteanu 80+3)

Echipa României: 1.Popa-cpt – 2.Ciontea (16. Lazăr 65′), 3. Avram, 5. Nicolae, 4. Pârvulescu – 8. Pandele (17. Csala 70′), 6. Nechita (18. Sârbu 41′) – 7. Negoescu (20. Mihai 41′) , 10. Batanasi (24. Bodișteanu 41′), 11. Niță – 9. Tudor . Selecționer: Adrian Văsâi
Rezerve: 23. Lungu – 13. Dănuleasa, 14. Lobonț, 15. Hagiu, 19. Miuțescu