Articol de GSP - Publicat luni, 28 ianuarie 2019 12:28
Cristi Dulca a povestit la GSP LIVE care au fost cele mai grele momente din viața lui. Surprinzător, primul este cel când a aflat că trebuie să se retragă, prematur, la doar 30 de ani, din cauza unei malformații cardiace.
„Ăsta a fost cel mai greu moment al vieții mele. M-am retras la 30 de ani. Nea Mircea mă voia la Beșiktaș. În presa din Ungaria a și apărut o știre despre asta, eu eram la Honved. Am ales să mă duc la Timișoara, iar la un control mi s-a descoperit o malformație din naștere la inimă.
Mi s-a descoperit după o coronarografie la Târgu Mureș. Doamna doctor mi-a zis cu zâmbetul pe buze și cu țigara în gură: «Copile, te lași de fotbal altfel riști să cazi pe teren într-o zi». N-a fost ușor, dar am decis să mă las”, a povestit Dulca.
Abia după acest moment a fost pusă lupta teribilă pe care a dus-o pentru a învinge cancerul. Dulca le-a transmis un mesaj celor care au de trecut un asemenea hop.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!