FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U21 - DANEMARCA U21

VIDEO + FOTO România U21 - Danemarca U21 0-3 » "Tricolorii" au fost învinși categoric, calificarea pare compromisă!

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 noiembrie 2015 21:40

Naționala de tineret a României a pierdut categoric meciul cu Danemarca, 0-3, din preliminariile pentru EURO 2017.

Vezi aici cum s-a desfășurat meciul

România - Danemarca 0-3 (Borsting 8', 25', Zohore 78') - VIDEO

Nordicii au controlat partida de la început, iar elevii lui Costel Dulca nu au avut nici o ocazie și nu s-au apropiat de poarta danezilor. Adversarii "tricolorilor" au deschis scorul în minutul 8, cînd Borsting a profitat de o neînțelegere în defensiva României și a marcat cu un șut din 10 metri.

Românii nu au avut nici o reacție și tot Borsting a marcat, în minutul 25. După un corner mingea a ajuns la atacantul danez, care a șutat perfect de la 11 metri, stabilind scorul pauzei. În a doua rerpriză, România nu a avut forța să marcheze și să aibă ocazii și tot Danemarca a marcat. În minutul 78, Zohore a scăpat singur cu portarul Cojocaru și l-a învins pe acesta cu un șut de la marginea careului.