FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U21

VIDEO Șansele României U21 pentru calificarea la EURO au fost date peste cap » Răstunare spectaculoasă de scor în Elveția - Portugalia!

Articol de GSP - Publicat marti, 27 martie 2018 20:01

Portugalia U21 a câștigat partida cu Elveția, scor 4-2, și a depășit România în clasamentul grupei 8 de calificare la CE.

Meciul dintre Elveția și Portugalia a fost unul format din două episoade complet opuse. Elvețienii au avut un început ideal de partidă. Djibril Sow, mijlocașul lui Young Boys Berna, a deschis scorul în minutul 4, iar Eray Cumart, de la Sion, a dublat avantajul în minutul 37.

Rui Jorge, selecționerul portughez, și-a trezit elevii la pauză. Doar 20 de minute au fost necesare pentru revenire. Tavarez, în minutul 50, Andre Horta, în minutul 57, Joao Felix, în minutul 64, și Gil Dias, la ultima fază a jocului, au dat peste cap calculele grupei 8.