NATIONALA    •   SLOVACIA U18 - ROMÂNIA U18

VIDEO Slovacia U18 - România U18 1-0 » Naționala lui Laurențiu Roșu a pierdut primul amical din drumul spre EURO 2020

România u18
România u18

Marti, 09 Aprilie

Naționala sub 18 ani a României a pierdut amicalul cu Slovacia u18, 0-1, disputat la Bratislava. Cele două naționale vor mai juca un meci, joi, 11 aprilie, de la ora 13:00.

VIDEO Slovacia u18 - România u18 1-0 

După o primă repriză echilibrată, cu ocazii la ambele porți, Slovacia a forțat în startul părții secunde. În minutul 53, slovacii au marcat singurul gol al meciului. Mijlocașul ofensiv Jan Bernat, 18 ani, a marcat din mijlocul careului, cu un șut la colțul lung.

Până la final, elevii lui Laurențiu Roșu au forțat egalarea, dar nu au putut marca și au pierdut amicalul.

  • România U18: 1. Ducan – 2. Sîrbu, 16. Catrici, 4. Boloca-cpt., 3. Dumitrescu – 8. Negrean, 19. Enache – 11. Cr. Dumitru, 10. Miculescu, 7. Marrone – 9. Mitruscsack
  • Rezerve: 12. Preduț – 5. Nedelcu, 6. Telcean, 13. June, 14. Mărginean, 15. Cohan, 17. Al. Dumitru, 18. Vaida, 20. Mitrea
  • Selecționer: Laurențiu Roșu

Lotul României

Portari: Răzvan Ducan (FCSB), Cătălin Preduț (U Craiova 1948 CS)

Fundași: Alexandru Sîrbu (U Craiova 1948 CS), Ștefan Nedelcu (AFC Metalul Buzău), Tudor Telcean (AS FC Universitatea Cluj), Andres Dumitrescu (Calcio Padova/Italia), Alexandru Catrici (ACS Centrul de Performanță Rapid), Mihai Cohan (AS FC Universitatea Cluj), Gabriele Boloca (Juventus Torino/Italia)

Mijlocași: Vlad Mitrea (Inter Milan/Italia), Aurel June (Sporting Juniorul Vaslui), Salvatore Marrone (Academica Clinceni), Alexandru Enache (FCSB), David Miculescu (AFC UTA Arad), Andrei Mărginean (US Sassuolo/Italia), Cristian Dumitru (Academica Clinceni), Alexandru Negrean (FC Viitorul)

Atacanți: Leondard Mitruscsak (Plimob Sighetu Marmaţiei), Cătălin Vaida (AFC Ardealul Cluj), Alexandru Dumitru (Atletico Madrileño/Spania)

În toamnă încep calificările la EURO 2020

Tricolorii vor debuta în preliminariile Campionatului European Under 19 în luna octombrie, împotriva Spaniei, Serbiei și Lituaniei. Partidele se vor desfășura în Serbia, în perioada 8-14 octombrie, conform următorului program:

8 octombrie 2019: Spania – Lituania, România – Serbia
11 octombrie 2019: Spania – România, Serbia – Lituania
14 octombrie 2019: Spania – Serbia, Lituania – România

La Turul de Elită, programat în luna martie a anului 2020, se vor califica primele două clasate în cele 13 grupe și cel mai bun loc trei, cărora li se alătură Portugalia.

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-