Articol de GSP - Publicat sambata, 21 iunie 2008 00:00
Fostul goalkeeper al "naţionalei", Bogdan Stelea, a declarat la televiziunea sport ro că vina pentru ratarea calificării în sferturile Euro de către naţionala României le aparţine oamenilor din conducerea forbalului românesc:
"Turcia a ajuns în fazele superioare ale competiţiei pentru că acolo se investeşte mai mult decît la noi. Vina pentru ratarea calificării în sferturile Euro ne aparţine tuturor, celor care ne învîrtim în fotbalul românesc de 20 de ani, dar în special a conducătorilor, care nu au făcut nimic în acest răstimp. Mie mi-a plăcut atitudinea băieşilor la acest turneu şi nu cred că Piţurcă ar trebui schimbat. Atît s-a putut acum".
Fostul goalkeeper al "naţionalei", Bogdan Stelea, a declarat la televiziunea sport ro că vina pentru ratarea calificării în sferturile Euro de către naţionala României le aparţine oamenilor din conducerea forbalului românesc:
"Turcia a ajuns în fazele superioare ale competiţiei pentru că acolo se investeşte mai mult decît la noi. Vina pentru ratarea calificării în sferturile Euro ne aparţine tuturor, celor care ne învîrtim în fotbalul românesc de 20 de ani, dar în special a conducătorilor, care nu au făcut nimic în acest răstimp. Mie mi-a plăcut atitudinea băieşilor la acest turneu şi nu cred că Piţurcă ar trebui schimbat. Atît s-a putut acum".
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!