Comentarii (56)
grro
grro  •  17 Septembrie 2023, 20:14
Postat de dobrin pe 17 Septembrie 2023, 19:54

Esti tanar, nu-ti aduci aminte de meciul de la handbal masculin cu Franta de prin 1990, cand am reusit sa pierdem dupa ce prin minutul 50 sau 55 conduceam cu 6 goluri :))))))

***

dobrin
dobrin  •  17 Septembrie 2023, 20:04

Sau poate a fost la campionatul mondial din 1993?

21lva
21lva  •  17 Septembrie 2023, 20:00

Eh, chiar era nevoie să deschidem rana Jackson Richardson?:)))

dobrin
dobrin  •  17 Septembrie 2023, 19:54
Postat de 21lva pe 17 Septembrie 2023, 19:04

În ciuda performanței extraordinare, rămâi cu un gust amar după meciurile astea. Suntem foarte slabi psihic. Dragoman a pierdut 2 seturi clacând pe final. Conduce 9-7 și pierde 9-11. Conduce 10-8 în decisiv și pierde 10-12:( Îmi aduc aminte de sfertul cu Franța de la euro de volei. Ai 20-18 și pierzi 4 puncte la rând. Ca să nu mai zic de 3 mingi consecutive de set la 24-21 și pierzi 25-27. În ambele confruntări rămâi cu amărăciunea că se putea mai mult. Poate nu am fi câștigat, dar măcar du la capăt munca aia dintr-un set întreg

grro
grro  •  17 Septembrie 2023, 19:36
Postat de Nelutzu69 pe 17 Septembrie 2023, 19:21

Pe bune,ne-a invins Germania? Care Germanie??? Este o bataie de joc la adresa sportului! Inteleg ca la nivel de echipa de club sa aduci ce vrei tu,inclusiv jucatori de pe Marte...Asta nu mai este sport,este o fuga disperata dupa trofee prin naturalizarea unor jucatoare din China care se stie ca este i putere in acest sport! O mizerie care se intampla de fapt in toate sporturile! Candideaza,bai nene,cu ai tai germani si demonstreaza ca esti cel mai bun din Europa!

Nelutzule, ăștia au început cu naturalizarea câteva secole după noi. Aici le dăm lecții, dacă înțelegi ce vreau să spun. Noi i-am integrat de mult pe ai noștri, fie unguri, sârbi, rromi, sași etc. Acum noi nu trebuie să ne plângem, dacă ne uităm la naționala de rugby. Aveam bani, o făceam la fel. Nu e vina lor, că suntem săraci.

Nelutzu69
Nelutzu69  •  17 Septembrie 2023, 19:21

grro
grro  •  17 Septembrie 2023, 19:06
Postat de dante69 pe 17 Septembrie 2023, 18:06

Poate am pierdut in fața Chinei. Germania e doar un spațiu geografic, adunătură, nu o țară a unei națiuni. Aia e istorie.

Au avut și o nemțoaică în echipă, dar nici pe aia nu am batut-o.

21lva
21lva  •  17 Septembrie 2023, 19:04

georgeudrescu
georgeudrescu  •  17 Septembrie 2023, 19:04
Postat de MaxiP pe 17 Septembrie 2023, 17:55

N-as zice ca nu am avut nicio sansa. Szocs a avut 1-0 la seturi cu Han si 8-4 in setul 2, a fost o situatie foarte favorabila nefructificata. Putea duce ulterior si meciul in decisiv, a pierdut setul 4 la 2 puncte, fiind 10-10 la un moment dat. De la 2-0 era foarte greu de revenit, totusi Dragoman nu a fost nici ea departe sa prelungeasca finala. A avut avantaja cam in toate seturile, a pierdut decisivul de la 10-8. Sigur, greu de crezut ca Samara avea vreo sansa cu Han, dar nu se stia. Szocs probabil era favorita cu Shan, depinde si care era ordinea meciurilor, la 2-2 le presam putin. Observ un regres totusi considerabil in jocul Elizei Samara, probabil ca incet-incet trebuie facut schimbul de generatii si mizam mai mult pe Dragoman si Diaconu, vine si Zaharia din spate... Mai ales pentru meciurile accesibile, probabil Eliza ar trebui sa ramana nr 3 al echipei, ar fi poate si varianta mai sigura pentru astfel de meciuri. Oricum performanta buna, mai mult doare ca nu am adjudecat locul olimpic, calificarea prin Mondiale nefiind chiar o formalitate.

Primul comentariu pertinent. Ar mai fi de adaugat ca Han e cea mai buna jucatoare defensiva din circuit, cu un stil extrem de neplacut si obositor. Cat despre naturalizare, are 40 de ani, dintre care 21 in Germania. Cum spune poezia: Roses are red, violets are blue, Somewhere out there is an asian better than you!